הרצוג לנתניהו: "צריך להניף דגל שחור מול סרטן הגזענות"

יו"ר האופוזיציה הרצוג התייחס לסערת הפרדת היולדות והתריע כי "הפרדה גזעית בבתי החולים גורמת לנו נזק בינלאומי כבד". הוא קרא לרה"מ ולשר הבריאות להצטרף אליו לסיור בבית חולים "כדי להניף דגל שחור ולהבהיר שגזענות היא בגידה בערכים הישראליים"

הרצוג לנתניהו: בקר איתי בבית החולים (Isaac Harari / Flash 90)

הרצוג ונתניהו ישתפו פעולה נגד הגזענות?: בצל סערת ההפרדה בין יולדות  בבתי חולים והציוץ הגזעני של ח"כ סמוטריץ', קרא יו"ר האופוזיציה לראש הממשלה לבקר איתו בבית חולים על מנת "להניף דגל שחור ולהעביר מסר חד וברור - ישראל נגד סרטן הגזענות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"סרטן הגזענות מכתים את כולנו, זו בגידה בערכים הקדושים לכל יהודי וישראלי", כתב הרצוג בעמוד הפייסבוק שלו והזמין את נתניהו ואת שר הבריאות יעקב ליצמן לבקר איתו באחד מבתי החולים במרכז הארץ. "זהו רגע בו שמים את המחלוקת היומיומיות בצד ופועלים יחד".

יענה לקריאת הרצוג? (חדשות 2)

יו"ר המחנה הציוני התריע גם מפני ההשלכות על מעמדה של ישראל בעולם: "מעבר לביזוי הערכים עליהם מושתת מדינת ישראל, הפרדה גזעית בבתי החולים גורמת לנו נזק בינלאומי כבד. זה נותן לגיטימציה לאנטישמיות ועלול להתבטא בהתנכלות לתיירים ישראלים בכל העולם".

הרצוג סיים את הפוסט בקריאה נוספת לשר הבריאות וראש הממשלה: "אני קורא לכם לבקר איתי בבתי החולים ולפגוש רופאים ורופאות ערבים ויהודים שמטפלים ביחד בחולים וחולות יהודים וערבים. זו החובה שלכם ושלי לשים את האגו הפוליטי בצד ולהראות שיש ערכים חשובים יותר מפוליטיקה".