שקד: "הכרזה נגד יעלון - הסתה חמורה"

שרת המשפטים התראיינה ל-"חדשות סוף השבוע" והתייחסה לדבריו של חברהּ למפלגה ח"כ בצלאל סמוטריץ' על הפרדת היולדות: "מדובר באמירה אומללה שעדיף שלא הייתה נאמרת"

שרת המשפטים איילת שקד הגיעה לאולפן חדשות סוף השבוע והתייחסה לשלל הסערות האחרונות בה היא וחבריה לקואליציה נמצאים. בדבריה, שקד גינתה את ההסתה הפרועה נגד שר הביטחון יעלון, אך העבירה את אחריות לליכוד. "הבנתי שמי שפרסם את הכרזה המסיתה בא מהליכוד, שיעשו שם סדר", אמרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שקד המשיכה והתייחסה לחבריה בקואליציה, ולשמועות סביב הניסיון להרחיב את הממשלה על ידי הכנסת "המחנה הציוני". "אני לא מתנגדת לממשלת אחדות", אמרה השרה. "אני אסכים לכך כל עוד קווי היסוד של הממשלה לא יישתנו".

השרה שקד לא חסכה ביקורת גם כלפי מפלגתה שלה ובעיקר כלפי "סערת ההפרדה" שייצר בצלאל סמוטריץ'. "אני מתנערת מדבריו כמי שבילה זמן בבתי החולים ויודע שדווקא שם הדו-קיום יפה", אמרה. "זו אמירה מקוממת וחוטאת למציאות וטוב היה שהיא לא היתה נאמרת".

לאחר שהתייחסה לחבר מפלגתה, פנתה שקד להתייחס לסערה בה היא זו שעומדת במרכזה, לאחר הביקורת שהטיחה בשופטים שפסלו את מתווה הגז. לטענתה דבריה על בית המשפט העליון אינם "מתקפה", אלא ביקורת שניתן להגיד. "זה דיון על גבולות התערבות של בית המשפט", טענה. "אני אפעל שבסבב המינויים הבא, יכנסו שופטים שמרנים יותר".

 בסוף הראיון שקד התייחסה לסערה הגדולה ביותר בימים האחרונים, משפטו של החייל היורה מחברון. "אנחנו לא אמרנו כלום ב-24 השעות הראשונות שלאחר התקרית", אמרה שקד והסבירה כי מדובר בהחלטה שהגיעה בשל הרצון לאפשר לצה"ל לחקור את האירוע. "מיד לאחר מכן השמאל החל לעשות בחייל משפט שדה, ואז היינו חייבים להגיב".