הפרדת יולדות? רוב הציבור מתנגד

האם הציבור היהודי בישראל תומך בעמדתו של חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ? הוא בטוח שכן, אך תוצאות הסקר שנערך עבור "פגוש את העיתונות" דווקא מראות את ההיפך. רוב הציבור לא תומך בהפרדה בין יולדות, אך כמה מהישראלים היו מוכנים לגור עם ערבים באותו בניין?

סערת "הפרדת היולדות" שייצר חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) ממשיכה להעלות כותרות כששוב המדינה מתחלקת בין שמאל לימין ובין תומכים למתנגדים. אם תשאלו את חבר הכנסת מהבית היהודי הוא בטוח שהציבור איתו, אך האם זו האמת?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מסקר שנערך עבור "פגוש את העיתונות" עולה כי בעוד שסמוטריץ' בטוח שרוב הציבור עומד מאחוריו, רק 34% השיבו כי הם תומכים בהפרדה בין יהודיות לערביות במחלקות היולדות בבתי החולים. 61% השיבו שאסור להפריד בין היולדות, חמשת האחוזים הנותרים השיבו שאינם יודעים.

(חדשות 2)

בשאלה האם תהיה מוכן שרופא ערבי ייטפל בך? נמצאו תוצאות מובהקות למדי. 82% מהציבור השיבו כי הם מוכנים שרופא ערבי ייטפל בהם, 13% בלבד השיבו שלא יהיו מוכנים לכך. 5% אינם יודעים.

השאלה הנתונה במחלוקת הכי קשה, כך עולה מהסקר, נוגעת לחיי היום יום. 42% מהנשאלים השיבו כי יהיו מוכנים לגור עם ערבים באותו בניין, 49% השיבו שאינם מוכנים. 9% השיבו שאינם יודעים.