דיכטר במתקפה חריפה נגד בהלול: "חבר כנסת שנותן לגיטימציה לטרור"

הסערה סביב הח"כ מהמחנה הציוני שאמר כי מחבל שדוקר חייל במדים אינו טרוריסט לא שוככת: הח"כ וראש השב"כ לשעבר דיכטר תקף אותו בחריפות: "לא האמנתי, נציג רשמי של הכנסת נותן לגיטימציה לטרור". ח"כ בהלול הבהיר את דבריו: "מי שפוגע בחפים מפשע הוא טרוריסט, אבל חייל הוא סמן של הכיבוש. למה לפלסטינים אסור להיאבק?"

"חבר כנסת נותן גב לטרור נגד לובשי מדים, לא האמנתי": לאחר התבטאותו השנויה במחלוקת של ח"כ זוהיר בהלול (המחנה הציוני) לפיה מחבל שמבצע פיגוע נגד חייל לובש מדים הוא אינו טרוריסט - זוכה היום הח"כ למתקפה חריפה במיוחד מכיוונו של הח"כ וראש השב"כ לשעבר אבי דיכטר. באירוע "שבתרבות" בעכו בו השתתפו השניים, פנה דיכטר לבהלול ואמר: "לא האמנתי כאשר שמעתי את דבריך לראשונה. הרי לא היית מעז לומר דבר כזה לו היית חבר בפרלמנט המצרי או ברמאללה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"הגישה לפיה פיגוע, בו חייל שנשחט בתחנה מרכזית בעפולה עת חיכה לאוטובוס, אינו טרור היא גישה מסוכנת - בה נציג רשמי של כנסת ישראל נותן לגיטימציה לטרור נגד אזרחים ישראלים לובשי מדים", תקף דיכטר. "מי שמתכנן רצח או פגיעה באזרח כמו גם בחייל הוא טרוריסט. ב-45 השנים בתפקידי במאבק מול טרור, לא מצאנו לזה הגדרה אחרת".

"טרור זה כמו חמור", אמר דיכטר לבהלול, "או שאתה קושר אותו או שאתה רוכב עליו - וכרגע אתה רוכב עליו". דיכטר הבהיר כי "אמירה של זוהיר אינה שונה מזו של איימן עודה שנותן לגיטימציה למנהיג החמאס, שייח' יאסין". במהלך הדברים דרש ח"כ דיכטר מח"כ בהלול לחזור בו מאמירתו - והגדיר אותה כתם על פועלו. בעקבות כך ביקש זוהיר בהלול לעדן דבריו וטען כי הוא מצדד במאבק ולאו דווקא ברצח.

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל, חבר מפלגתו של בהלול, התייחס אף הוא באירוע "שבתרבות" שנערך ביקנעם לאמירתו של ח"כ זוהיר בהלול - ותקף גם כן: "באמירתו הוא קבע שהוא לא חלק מהמחנה הציוני. הוא ידע שעמדתו תפגע בקבוצה - ובכל זאת דיבר והוסיף חטא על פשע".

ח"כ בהלול ביקש להבהיר את דבריו: "אמרתי שמי שפוגע מאנשים חפים מפשע, שנכנס לבית שיש בו ילדים ונשים ישנים וקוטל את חייהם אפשר לכנותו בכל הכינויים, כולל טרוריסט ומחבל - אבל חיילים? הם הסמן של הכיבוש. מה יעשה פלסטיני שכבר 49 שנה נאנק תחת עול הכיבוש, מקפח את חייו, מחפש את חירותו ועצמאותו ולא מקבל?", תהה הח"כ. "זה לא מותר לפלסטינים כדי להשיג את העניין הנשגב הזה? גם האצ"ל, הלח"י, ההגנה יצאו לרחובות אל מול המנדט הבריטי וחייליו כדי לחולל את מדינתכם הנהדרת, למה לפלסטינים אסור?".