הרצוג: "סמוטריץ' - גזען גס רוח"

יו"ר המחנה הציוני תוקף את "הבית היהודי" בחריפות: "מחברי כנסת ושרים הם הפכו לטוקבקיסטים", האשים הרצוג, "גזענות היא רעל מסוכן שנמתפשט כמו טיפת דיו בכוס מים וצובע את החברה הישראלית כולה בצבעיו". עוד התייחס הרצוג לחקירה בעניינו וכתב: "במשך כל שנות פעילותי הציבורית פעלתי ביושר ונקיון כפיים"

יצחק (בוז'י) הרצוג יוצא במתקפה חריפה נגד "הבית היהודי": בניוזלטר השבועי של "המחנה הציוני" כתב למנויים כי "'בבית הגזעני' התחרפנו לחלוטין - מחברי כנסת ושרים הם הפכו לטוקבקיסטים. יש שם תחרות: מי מאיים יותר? מי משתולל יותר? מי אומר אמירות גסות יותר?"

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"על המקום הראשון בתחרות המופרעת מתחרה חבר הכנסת סמוטריץ'", המשיך הרצוג, "הוא גזען גס רוח שמבטא את הצדדים המכוערים ביותר של החברה הישראלית. האמירות שלו בנוגע להפרדה בין יולדות ערביות ויהודיות מביישות את הכיפה שהוא חובש, את היהדות ואת הכנסת בה הוא מכהן".

"גזענות היא רעל מסוכן שמתפשט כמו טיפת דיו בכוס מים וצובע את החברה הישראלית כולה בצבעיו", כתב עוד, "אנחנו צריכים להלחם בה בכל כוחנו כדי שלא נתעורר יום אחד לחברה בה אמירותיו הבזויות של סמוטריץ' הפכו לחלק מקובל בשיח הישראלי".

ממפלגת הבית היהודי נמסר בתגובה לדברים כי ״אצל בוז׳י עומק ההסתה כעומק החקירה. אנחנו מפרגנים לו הצלחה בחקירה הפלילית המתנהלת נגדו״.

"במשך כל שנות פעילותי הציבורית פעלתי ביושר ונקיון כפיים"

הרצוג התייחס בניוזלטר גם לחקירה המתנהלת בעניינו. "בשבוע האחרון הגיעו אליי אלפי בקשות לדבר, לחזק ולתמוך. זה מחמם את הלב ומחזק, בוודאי למול האתגרים שעוד נכונו לי, ונותן תחושה שיש בית וחברים שניתן לסמוך עליהם", כתב.

"לאחר הפרסום בדבר הבדיקה ביקשתי לשים קץ לחרושת השמועות, למצות את החקירה בנושא בהקדם ולאפשר לי להגיע ולתת תשובות לכל השארלות כדי לשים את הסאגה הזו מאחורינו", המשיך, "אסור לנו להשלים עם התופעה שם גורמים אינטרסנטיים המנסים להציף תלונות וטענות בניסיון לכפות בדיקה וחקירה בכל פעם שנראה שקואליציות מתפרקות או לפני כל מערכת בחירות. זו תופעה מסוכנת למשטר דמוקרטי".

"במשך כל שנות פעילותי הציבורית פעלתי ביושר ונקיון כפיים", סיכם הרצוג, "אני יודע שבדרך להשגת היעד צצים לעיתים עלילות זדון ושקר, ותפקידי כמנהיג 'המחנה הציוני' היא להתמודד, להוביל ולנצח. כך עשיתי בעבר, וכך יהיה גם הפעם!"