בגין נגד סמוטריץ': "דברי הבל"

תמיכתו של סמוטריץ' בהפרדה בחדרי הלידה בין נשים ערביות לנשים יהודיות גררה תגובות נזעמות מצד פוליטיקאים רבים, אליהם הצטרף גם ותיק מפלגת הליכוד, ח"כ בני בגין. "הזכות להימנות עם בני הרוב היהודי במדינת היהודים מקימה מתוכה את החובה להושיט יד לבני המיעוט הערבי בארצנו", אמר

בגין וסמוטריץ', ארכיון (פלאש 90)

ח"כ בני בגין מצטרף לשורת חברי הכנסת המגנים את דבריו של ח"כ בצלאל סמוטריץ' נגד ערביי ישראל. "רק קראתי את הדברים, הם דברים חמורים, פסולים ומאוד מאוד מוזרים", אמר הבוקר (רביעי) בגין בריאיון לרזי ברקאי בגל"צ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה לא לעניין", הוא הוסיף, "מה זה 'התינוק שייוולד ואחר כך אולי בעוד 20 שנה יהיה טרוריסט'? אלו דברי הבל. חבל. לח"כ סמוטריץ' יש רעיונות טובים, אני רואה אותו בכנסת, אבל לעתים גם זה קורה. אני מצטער צער רב על הדברים האלו, הם לא מוסיפים לנו בריאות".

"זוהי זכות גדולה, אחרי כמעט 2,000 שנה, להימנות עם בני הרוב היהודי במדינת היהודים הריבונית בארצנו, ארץ ישראל", סיכם בגין. "הזכות הזאת מקימה מתוכה את החובה להושיט יד לבני המיעוט הערבי בארצנו על כל המשתמע מכך. יש התקדמות מסוימת בעניין הזה בשנים האחרונות, אבל צריך להמשיך ולפעול".

סמוטריץ': "יש מלחמה בין יהודים לערבים"

בעקבות פרסום ברשת ב' של קול ישראל לפיו למרות האיסור המוחלט של משרד הבריאות, עדיין ישנה הפרדה בין יולדות יהודיות ליולדות ערביות במספר בתי חולים ברחבי הארץ, הגיב סמוטריץ' לפרסום וצייץ בטוויטר: "אחרי לידה אשתי רוצה לנוח, לא את החאפלות ההמוניות המקובלות אצל משפחות היולדות הערביות".

סמוטריץ', שכבר סיפק בעבר מספר אמירות פרובוקטיביות, הוסיף ש"החיים יותר חזקים מהכל, יש פערים מנטאליים ולשני הצדדים יותר נוח להיות עם עצמם, זאת לא גזענות". תוך זמן קצר עורר הציוץ סערה ברשתות החברתיות וגרר שלל גינויים וביקורות מאנשי ציבור ופוליטיקאים.

כמה שעות לאחר הציוץ המקורי צייץ סמוטריץ' ציוץ נוסף בחשבון הטוויטר שלו בו טען ש"האמת היא שזו לא רק נוחות. יש מלחמה כבר מאה שנה בארץ הזו בין יהודים לערבים ולכן טבעי שאשתי לא תרצה לשכב ליד מישהי שהרגע ילדה תינוק שאולי ירצה לרצוח את התינוק שלה עוד עשרים שנה. הכי טבעי והכי נורמלי בעולם".