בנט: "יש שרת משפטים בירושלים"

שר החינוך נתן גיבוי לדבריה של שרת המשפטים איילת שקד שיצאה נגד בית המשפט העליון. לצד זאת גינה את דבריו של ח"כ סמוטריץ' שקרא להפרדה בין יולדות ערביות יהודיות: "כולנו נבראנו בצלם, בספסלי האוניברסיטה ובחדר היולדות"

שר החינוך נפתלי בנט מגבה את שרת המשפטים איילת שקד על דבריה נגד בית המשפט העליון: בדברים שאמר הערב ציין כי ,יש שופטים בירושלים, ויש שרת משפטים בירושלים". לצד זאת, גינה בנט את דבריו של חבר הכנסת ממפלגתו בצלאל סמוטריץ', שטען כי יש להפריד בין יולדות ערביות ליהודיות: "כולנו נבראנו בצלם, בספסלי האוניברסיטה ובחדר היולדות. המחנה הלאומי הוא לא שנאת ערבים או שנאת האחר. המחנה הלאומי הוא אהבת חיילי צה"ל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"אף גוף לא מוחרג מביקורת", אמר בנט על דבריה של שקד. "היום אני גאה במיוחד להגיד: יש שופטים בירושלים ויש שרת משפטים בירושלים. אני שומע את ההשתלחויות של האופוזיציה נגד שרת המשפטים, ואני אומר להם: זה נקרא דמוקרטיה. נבחרנו למשול ואנחנו מושלים".

על דבריו של סמוטריץ' הוסיף בנט: "המשילות הזאת מחייבת אותנו לאחריות יתרה - להימנע מרמיסת המיעוט: לא לשיח מפלג בעם ולא לשנאת האחר - היהודי או הערבי. כולנו בני אדם, כולנו נבראנו בצלם, יהודי וערבי כאחד, בתור בסופר, ובגני הילדים, בספסלי האוניברסיטה ובחדר היולדות".

(פלאש 90, מרים אלסטר)

הבוקר פורסם ברשת ב' של קול ישראל שלמרות האיסור המוחלט של משרד הבריאות, עדיין ישנה הפרדה בין יולדות יהודיות ליולדות ערביות במספר בתי חולים ברחבי הארץ. סמוטריץ' הגיב לפרסום וצייץ בטוויטר: "אחרי לידה אשתי רוצה לנוח, לא את החאפלות ההמוניות המקובלות אצל משפחות היולדות הערביות".

"זו לא גזענות, זה הכי טבעי בעולם"

סמוטריץ', שכבר סיפק בעבר מספר אמירות פרובוקטיביות, הוסיף ש"החיים יותר חזקים מהכול, יש פערים מנטאליים ולשני הצדדים יותר נוח להיות עם עצמם, זאת לא גזענות". תוך זמן קצר עורר הציוץ סערה ברשתות החברתיות וגרר שלל גינויים וביקורות מאנשי ציבור ופוליטיקאים.

כמה שעות לאחר הציוץ המקורי צייץ סמוטריץ' ציוץ נוסף בחשבון הטוויטר שלו בו טען ש"האמת היא שזו לא רק נוחות. יש מלחמה כבר מאה שנה בארץ הזו בין יהודים לערבים ולכן טבעי שאשתי לא תרצה לשכב ליד מישהי שהרגע ילדה תינוק שאולי ירצה לרצוח את התינוק שלה עוד עשרים שנה. הכי טבעי והכי נורמלי בעולם".