"יאיר נתניהו לוחץ למנות את ברץ"

גורמים בסביבת רה"מ אומרים כי בנו הוא בין הדמויות הבולטות שפועלות לחידוש המינוי השנוי במחלוקת של רן ברץ לראש מטה ההסברה הלאומי – למרות דבריו הבוטים נגד אובמה והנשיא ריבלין. בלשכת ראש הממשלה מכחישים

חידוש מינויו של רן ברץ לראש מערך ההסברה הלאומי, כפי שנחשף לראשונה בחדשות 2 בשבוע שעבר, ספג ביקורת ועורר מחלוקות גם בקרב מקורביו של נתניהו, אך גורמים בסביבתו של ראש הממשלה טוענים כי אחד האנשים שלוחץ להוציא לפועל את המינוי הוא לא אחר מבנו - יאיר נתניהו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי הטענות הללו אינן נכונות, אבל אותם גורמים מעידים שיש לנתניהו הבן מעורבות והשפעה על אביו.

גורמים פוליטיים ציינו שהכל קשור באופן מוזר לפרשת החייל מחברון. מיד אחרי שנתניהו דיבר על ארוע חמור ומצא את עצמו בעימות מול בנט וליברמן, הוא הוביל שורה של מהלכים ימניים. נתניהו החליט לפתע, כפי שנחשף בחדשות 2 בשבוע שעבר, להפסיק להחזיר גופות מחבלים. בנוסף הוא התקשר למשפחת החייל היורה והביע הזדהות וחידש את מנוי רן ברץ, למרות דבריו הבוטים נגד אובמה וריבלין. ייתכן שמדובר בצירופי מקרים, או שראש הממשלה פועל לרצות את הבסיס הפוליטי שלו בעצת בנו או יועצים אחרים.

רן ברץ

נתניהו ביקש מנציבות שירות המדינה לבחון את המינוי

בשבוע שעבר פורסם בחדשות 2 כי כמעט חמישה חודשים לאחר שמינוי ברץ לראש מערך ההסברה הוקפא בסערה גדולה, ניסה ראש הממשלה נתניהו לחדש את המינוי. במכתב רשמי ששיגר נתניהו לנציבות הוא ביקש לבחון את התאמתו של ברץ לתפקיד וולאשר את מינויו.

למרות התעקשותו של נתניהו, הבהיר נציב שירות המדינה כי קיים קושי גדול באישור המינוי ואמר כי "ספק גדול שברץ עומד בתנאי הסף הנדרשים". בפועל ניצבות שירות המדינה מאשרת שקיבלה פניה מראש הממשלה אך טרם דנה בה.

שומע לבנו? ראש הממשלה

ביום חמישי האחרון התייחס ראש הממשלה לטענות נציב שירות המדינה כי רן ברץ אינו עומד בקריטריונים למינוי, ואמר כי מדובר בטענה מגוחכת. "הניסיון לפסול את המינוי מונע משיקולים זרים ומבירוקרטיה אבסורדית והוא לא ייצלח", נמסר מלשכת ראש הממשלה.

"ריבלין - דמות שולית"

"במשך שנים רבות ד"ר ברץ כותב ועורך מאמרים בנושאים מדיניים, ביטחוניים וכלכליים מתוך ידע עמוק ובמיומנות גדולה", נכתב בהודעת לשכת רה"מ זמן קצר לאחר הפרסומים כי נתניהו מנסה לחדש את המינוי.

פרשת רן ברץ החלה בחודש נובמבר האחרון, אז נחשפו הדברים שכתב בעמוד הפייסבוק שלו ועוררו סערה. ברץ יועד להיות ראש מטה ההסברה הלאומי אבל מינויו הוקפא לאחר שדברים שפרסם הרתיחו את נשיא ארה"ב אובמה ואת ונשיא המדינה ריבלין. הנשיא ריבלין הזהיר כבר אז כי המינוי יהיה שבר חמור ביחסים, אך גם העיתוי בו נשלח המכתב מעלה שאלות, מאחר ואנו נמצאים בעיצומו של המו"מ על חבילת הסיוע מארה"ב .

"זה אומר הרבה שהנשיא טס במחלקת תיירים. בעיקר זה אומר שהוא דמות שולית כל כך עד שאין שום חשש לחייו. נראה לי שאפשר אפילו לשלוח אותו במצנח רחיפה לגולן הסורי שבשליטת דאע"ש. יום למחרת הם יחזירו אותו עם רצון לפתוח במשא-ומתן על חזרתם המיידית לעיראק, רק קחו אותו, בחייאת", כתב על נשיא המדינה ריבלין.