הרצוג: "אגיע עם תשובה לכל טענה"

בעוד נמשכת הבדיקה בעניינו בנושא שחיתות בפריימריז של 2013, פנה יו"ר האופוזיציה הרצוג באמצעות הפייסבוק לציבור והבהיר כי אינו חושש מהטענות נגדו. "בראשות המפלגה שלנו לעולם לא יעמוד אדם שדבק בו רבב וזה כולל אותי", כתב הרצוג

לא מפחד מהטענות. הרצוג (פלאש 90, מרים אלסטר)

יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג פנה הערב (שבת) לציבור בוחריו בעמוד הפייסבוק שלו וביקש להבהיר כי אינו חושש מהטענות נגדו כי הוא מעורב בשחיתות. "אני יודע שפעלתי ביושר ובניקיון ובדרך הגונה כפי שפעלתי כל חיי", כתב הרצוג.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני לא מצליח לצלצל חזרה ולענות לאלפי ההודעות של כעס וזעזוע של חברים ופעילים מכל הארץ, מכל המחנות שאינם מוכנים לתת יד לגורמים המנסים להחדיר רעל לתוכנו ולפורר אותנו", הוסיף הרצוג. "אני לא אתן להם להשיג את זה".

עוד כתב הרצוג לבוחריו כי מדובר בשעת מבחן לכולם. "בראשות המפלגה שלנו לעולם לא יעמוד אדם שדבק בו רבב וזה כולל אותי. לכן, מצידי שיקראו לי ואני אגיע עם כל התשובות לכל טענה, לכל עלילה, לכל דבר בלע וזדון. להיות מנהיג זה להתמודד גם עם עלילות זדוניות. אנחנו נתמודד יחד, אנחנו נוביל יחד ואנחנו ננצח יחד. מי שניסה לתקוע לנו מסמר, הפך את כולנו לפטיש".

"מודעת לבדיחות, זה רחוק מהמציאות"

מוקדם יותר היום הגיבה לראשונה ח"כ שלי יחימוביץ' לסערה במפלגתה ואמרה כי היא מקווה שהמפלגה לא תשלם מחיר גבוה מדי בעקבות הפרשה. יחימוביץ' התייחסה בעיקר לבדיחות שהועלו ברשתות החברתיות, לפיהן מדובר ב"שבוע מצוין" עבורה, זאת משום שבמהלכו פסק בג"ץ נגד מתווה הגז והחוק להגבלת שכר הבכירים אושר בכנסת - מהלכים שבהם היתה מעורבת בהוצאתם אל הפועל. "אני מודעת לבדיחות ולפרשנויות כאילו זו המתנה השלישית שקבלתי השבוע".

"סיטואציה מביכה בשבילי". יחימוביץ' (Miriam Alster/FLASH90)

"גם אם הציוצים האלה משעשעים, זה מאוד, מאוד רחוק מן המציאות", הבהירה יחימוביץ'. "זה היה סיום קשה ומכביד לשבוע נהדר. בטח שמתם לב שלא הגבתי. אתם יודעים שלרוב אני לא מהססת במה שקשור לשלטון החוק, נקיון כפיים ומאבק בשחיתות, ולא עושה הנחות לחברים. הפעם זו סיטואציה מביכה בשבילי", המשיכה.

"דווקא כיוון שלפחות אחד העניינים הנחקרים קשור ישירות אלי - מימון לא חוקי לכאורה של קמפיין הכפשה נגדי בפריימריס 2013. לכן כל מה שאני אומרת תמיד, בעקביות, אם יאמר עכשיו - עשוי להתפרש הפעם כאישי או כפוליטי, ולהיצבע בצבעים זרים ולא ענייניים, לכן אחסוך במלים. כמו תמיד, אני פשוט מקווה שהצדק יצא לאור", אמרה חברת הכנסת. "אני סומכת, כמו תמיד, על המשטרה, הפרקליטות ועל כל מוסדות שלטון החוק, ומייחלת שהמפלגה שלנו לא תשלם מחיר כבד מדי", אמרה יחימוביץ'.