עמיר פרץ: "בוז'י איש ישר, צריך לחזק אותו"

בריאיון לתכנית פגוש את העיתונות התייחס פרץ, שרק לאחרונה שב חזרה לחיק מפלגת העבודה, לבדיקה המשטרתית בעניינו של יושב הראש והביע בו תמיכה מלאה. "אני לא חושב שהוא יכול להסתבך בפרטים כאלה", אמר. הוא אף שיגר עקיצה לעבר יחימוביץ': "גם אם יש למישהו תכנית להתמודדות כזאת או אחרת, הוא יושב הראש של כולנו"

שעות ספורות לאחר שחברת הכנסת שלי יחימוביץ' התייחסה לראשונה לבדיקה המשטרתית בעניינו של יושב ראש המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג ונמנעה מהבעת תמיכה ישירה - ח"כ עמיר פרץ מתייצב לצידו של הרצוג ואף משגר עקיצה לעבר יחימוביץ'.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני לא מכיר את פרטי הבדיקה אבל אני מכיר את בוז'י", אמר הערב פרץ בריאיון לתכנית פגוש את העיתונות. "אני חושב שהוא איש ישר ושהוא לא יכול להסתבך בפרטים כאלה. צריך לתת לרשויות לעשות את עבודתן, אבל אנחנו צריכים גם לעשות הכל כדי לחזק את יושב ראש המפלגה בשעה כזאת".

"אחד הדברים החשובים במפלגה - גם אם יש לך תכניות להתמודדות כזאת או אחרת - זה שיושב ראש המפלגה הוא היושב ראש של כולנו", אמר פרץ בהתייחסות מרומזת לדברי יחימוביץ'. "אני מתכוון לחזק אותו".

יחימוביץ' והרצוג (פלאש 90, מרים אלשטר)

יחימוביץ': "מקווה שהמפלגה לא תיפגע"

מוקדם יותר היום שברה יחימוביץ' את השתיקה עליה שמרה מאז נחשפה הפרשה, שבמרכזה בדיקת מימון ההתמודדות של הרצוג מולה על ראשות מפלגת העבודה ב-2013. "אני מקווה שהמפלגה לא תשלם מחיר גבוה מדי בעקבות הפרשה", אמרה.

"בטח שמתם לב שלא הגבתי", כתבה יחימוביץ' לתומכיה. "אתם יודעים שלרוב אני לא מהססת במה שקשור לשלטון החוק, נקיון כפיים ומאבק בשחיתות, ולא עושה הנחות לחברים. הפעם זו סיטואציה מביכה בשבילי".

"דווקא כיוון שלפחות אחד העניינים הנחקרים קשור ישירות אליי - אם כל מה שאני אומרת תמיד, בעקביות, ייאמר עכשיו, זה עשוי להתפרש הפעם כאישי או כפוליטי, ולהיצבע בצבעים זרים ולא ענייניים, לכן אחסוך במלים", הוסיפה. "אני פשוט מקווה שהצדק יצא לאור. אני סומכת, כמו תמיד, על המשטרה, הפרקליטות ועל כל מוסדות שלטון החוק".