"מקווה שהבדיקה בעניין הרצוג לא תפגע במפלגה"

ח"כ יחימוביץ' התייחסה לראשונה לבדיקה המשטרתית בעניינו של הרצוג, המתמקדת במימון מסע הבחירות שלו לראשות המפלגה – בחירות שבהן הביס אותה. "זו סיטואציה מביכה בשבילי", אמרה, "אני סומכת על שלטון החוק"

יחימוביץ' והרצוג (Miriam Alster/FLASH90)

ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) הגיבה היום (שבת) לראשונה לאחר שנחשף בחדשות 2 כי יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג עומד במרכזה של בדיקה משטרתית בעניין חשדות המתמקדים במימון התמודדותו מולה על ראשות מפלגת העבודה ב-2013. "אני מקווה שהמפלגה לא תשלם מחיר גבוה מדי בעקבות הפרשה", אמרה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

 יחימוביץ' התייחסה בעיקר לבדיחות שהועלו ברשתות החברתיות, לפיהן מדובר ב"שבוע מצוין" עבורה, זאת משום שבמהלכו פסק בג"ץ נגד מתווה הגז והחוק להגבלת שכר הבכירים אושר בכנסת - מהלכים שבהם היתה מעורבת בהוצאתם אל הפועל. "אני מודעת לבדיחות ולפרשנויות כאילו זו המתנה השלישית שקבלתי השבוע".

"גם אם הציוצים האלה משעשעים, זה מאוד, מאוד רחוק מן המציאות", הבהירה יחימוביץ'. "זה היה סיום קשה ומכביד לשבוע נהדר. בטח שמתם לב שלא הגבתי. אתם יודעים שלרוב אני לא מהססת במה שקשור לשלטון החוק, נקיון כפיים ומאבק בשחיתות, ולא עושה הנחות לחברים".

"הפעם זו סיטואציה מביכה בשבילי", המשיכה. "דווקא כיוון שלפחות אחד העניינים הנחקרים קשור ישירות אלי - מימון לא חוקי לכאורה של קמפיין הכפשה נגדי בפריימריס 2013. לכן כל מה שאני אומרת תמיד, בעקביות, אם יאמר עכשיו - עשוי להתפרש הפעם כאישי או כפוליטי, ולהיצבע בצבעים זרים ולא ענייניים, לכן אחסוך במלים".

"כמו תמיד, אני פשוט מקווה שהצדק יצא לאור", אמרה חברת הכנסת. "אני סומכת, כמו תמיד, על המשטרה, הפרקליטות ועל כל מוסדות שלטון החוק, ומייחלת שהמפלגה שלנו לא תשלם מחיר כבד מדי".

"לא לטעות בחיוך שלי"

מאז פרסום הפרשה טען הרצוג כי מדובר בהכפשה פוליטית שלדבריו תתברר כלא נכונה. ביום חמישי, אמר הרצוג במהלך כנס של מפלגתו במכון למחקרי ביטחון לאומי כי "יש גורמים פוליטיים שמנסים להפיל אותנו ולהפוך את המשטרה לחלק מהקמפיינים שהם מנסים לנהל על גבינו. אנחנו מכירים היטב את הדרך הזו, התמודדנו איתה בעבר ונגיב בעוצמה לכל ניסיון להפוך את המשטרה לחלק מקמפיין בחירות מכל סוג".

בהמשך התייחס הרצוג להליך עצמו וטען כי הוא אינו חושש מהבדיקה המשטרתית. "אשתף פעולה עם כל הליך", הבהיר. "הרי ברור שזו הכפשה מופרכת שנועדה רק לנסות להרתיע אותי מהתמודדות ומהובלת המחנה הציוני ולהסית אותי מהדרך בה אנחנו צועדים כדי לשנות את הכיוון המסוכן אליו נתניהו והימין הקיצוני מובילים אותנו, אבל אני אתמודד ומי שפעל בשיטות הללו ייחשף".

"לאורך השנים, הוכחתי לכולם, במפלגה שלנו ובציבור, שאני לא פראייר ויודע לבעוט כשצריך", המשיך הרצוג. "בבחירות הכלליות הבאתי מספר מנדטים שאף אחד לא חלם שאביא, ומי שינסה לפגוע בנו, יחטוף מכה שלא ישכח".

חבר הכנסת עמר בר-לב מהמחנה הציוני היה מהראשונים לעמוד מאחורי היו"ר המכהן. "הבעיה עם פוליטיקאים שמרוב חישובים ויועצים הם שוכחים מה הם חושבים ולמה הם מאמינים", כתב בר לב. "זו כמובן לא ערובה לאמת. אני לא מאמין בחשד כנגד הרצוג".

בנוסף לבר-לב, גם אראל מרגלית - שחבר להרצוג בבחירות הפנימיות מול יחימוביץ' ב-2013 - גיבה את יו"ר האופוזיציה. "זהו יום לא קל למפלגת העבודה, אך יש לזכור שמדובר בבדיקה משטרתית בלבד", מסר.