"פסילת מינויו של ברץ מונעת משיקולים זרים"

לאחר שפורסמו בחדשות 2 דבריו של נציב שירות המדינה לפיהם רן ברץ אינו עומד בקריטריונים להתמנות לראש מערך ההסברה, תקף ראש הממשלה נתניהו בחריפות את הנציב ואמר כי לברץ ידע ומיומנות. "הניסיון לפסול אותו לא ייצלח,, אמר ראש הממשלה

נתניהו לא מוותר על המינוי (רויטרס)

ראש הממשלה נתניהו התייחס הערב (חמישי) לפרסומים לפיהם נציב שירות המדינה טען כי רן ברץ אינו עומד בקריטריונים להתמנות לראש מערך ההסברה הבינלאומית, ואמר כי מדובר בטענה מגוחכת. "הניסיון לפסול את המינוי מונע משיקולים זרים ומבירוקרטיה אבסורדית והוא לא ייצלח", נמסר מלשכת ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"במשך שנים רבות ד"ר ברץ כותב ועורך מאמרים בנושאים מדיניים, ביטחוניים וכלכליים מתוך ידע עמוק ובמיומנות גדולה", נכתב בהודעת לשכת רה"מ זמן קצר לאחר הפרסומים כי נתניהו מנסה לחדש את המינוי. התגובה התקבלה לאחר שפורסם כי ראש הממשלה שלח מכתב רשמי לנציבות המדינה בו ביקש לבחון את התאמתו של ברץ לתפקיד ולאשר את המינוי.

הפוסט שפרסם ברץ בפייסבוק


למרות הסערה החדשה סביב המינוי, ממשיך ברץ לפרסם פוסטים שנויים במחלוקת ברשתות החברתיות. "אני מודה שאני ממעט לקרוא פסקי-דין בעליון ככל יכולתי. מאז אהרן ברק הם ארוכים וכתובים בלשון כל כך פלצנית, מתיימרת ומלאה מעצה, שאני מתייגע רק מלפתוח את הקובץ שמכיל אותם", כתב ברץ בעמוד הפייסבוק שלו.

הרגיז את אובמה ואת ריבלין

ברץ יועד להיות ראש מטה ההסברה הלאומי אבל מינויו הוקפא לאחר שדברים שפרסם בפייסבוק הרתיחו את נשיא ארה"ב אובמה ואת ונשיא המדינה ריבלין. הנשיא ריבלין הזהיר כבר אז כי המינוי  יהיה שבר חמור ביחסים, אך גם העיתוי בו נשלח המכתב מעלה שאלות, מאחר ואנו נמצאים בעיצומו של המו"מ על חבילת הסיוע מארה"ב .

לא מפסיק לעורר סערה. רן ברץ


בחודש נובמבר האחרון נחשפו הדברים שכתב ברץ בעמוד הפייסבוק שלו ועוררו סערה. "זה אומר הרבה שהנשיא טס במחלקת תיירים. בעיקר זה אומר שהוא דמות שולית כל כך עד שאין שום חשש לחייו. נראה לי שאפשר אפילו לשלוח אותו במצנח רחיפה לגולן הסורי שבשליטת דאע"ש. יום למחרת הם יחזירו אותו עם רצון לפתוח במשא-ומתן על חזרתם המיידית לעיראק, רק קחו אותו, בחייאת", כתה על נשיא המדינה ריבלין.

על אחד מנאומיו של אובמה כתב ברץ: "ככה נראית אנטישמיות מודרנית בארצות מערביות ליברליות. והיא באה כמובן עם הרבה סובלנות והבנה לאנטישמיות האסלאמית. כל כך הרבה סובלנות והבנה, עד שמוכנים אפילו לתת להם אטום".