"פתאום גיליתי שאני איל נדל"ן"

שר הפנים אריה דרעי מתייחס הערב בביטול לבדיקה שנערכת בעניינו ולבית המפואר במושב ספסופה בגליל. "אחרי בירורים גילינו שיש לנו רק דירה אחת", אמר. "הבית בספסופה שייך לכל הילדים ולכל הנכדים שווה בשווה"

שר הפנים אריה דרעי התייחס הערב (חמישי) לפרשת השחיתות החדשה שבה נקשר שמו לכאורה, והביע תמיהה על הדיווחים השונים בתקשורת. "אתמול בשעת לילה מאוחרת, הגעתי הביתה וגיליתי שהפכנו, יפה ואני, לאילי נדל"ן", אמר דרעי בכנס בצפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הערתי את יפה ואמרתי לה 'איך לא גילינו עד היום'", המשיך דרעי בנימה צינית. "החלטנו לבדוק ולעבור על כל מה שהיה בתקשורת. אז אחרי הרבה בירורים, גילינו שיש לנו דירה אחת, שאנחנו גרים בה כבר יותר מ-25 שנה. על הבית הזה אנחנו עדיין משלמים משכנתא כל חודש".

עם זאת, דרעי התייחס גם לבית המדובר במושב ספסופה. "אי אפשר לסגור את הקטע הזה, בלי להגיד משהו על דירת הנופש הגדולה בספסופה", הוא אמר לעיתונאים הרבים שנכחו במקום. "אני מודה ומתוודה שמשפחת דרעי כולם, כולל הנכדים, אוהבים מאוד את הגליל, ומשתדלים כבר שנים להיות בצימרים בכל הזדמנות".

"ברוך השם, השבט גדל, אז משפחת דרעי החליטה לבנות לעצמה בית כדי לעשות שם את כל החופשים וכל החגים, וכולם השתתפו, בסיוע של אמא שלי ואח שלי", הוסיף דרעי. "הבית הזה שייך לילדים שלי ולנכדים שלי שווה בשווה, ואני מאחל לכולם שייהנו".

"הוא יכול להיכנס בפנים בגלל השטויות שהוא עושה"

בעוד הליך הבדיקה בעניינו של שר הפנים נמצא בתחילתו, לידי חדשות 2 הגיעה אמש הקלטה בלעדית בה נשמע איש מפתח המעורב בפרשה, שלדבריו עשוי לגרום לשר נזק. הדברים הדרמטיים נאמרו לפני מספר שבועות מפי איש מפתח המעורב בפרשה. "הוא יכול להיכנס בפנים בגלל השטויות שהוא עושה", אמר האיש לחדשות 2 בהתייחסו לחלקו של דרעי.

"מה אני אעשה, אני לא כזה, אני לא בן אדם רע, אני לא רוצה לגרום לו נזק", אומר האיש. "אני יודע שאני יכול, אבל מה אני אעשה, אני לא יכול לעשות לו את זה בינתיים. אם יהיה יותר אכזרי עליי, אז אני אהיה איתך בקשר".

הפרשה החדשה בה מעורב דרעי קיבלה היתר בדיקה מהיועמ"ש הקודם, עו"ד יהודה וינשטיין, לפני כמעט חצי שנה. עד כה, היא התנהלה רובה ככולה ברשות המסים ולא במשטרה - ובמשרד המשפטים מתייחסים אליה בכובד ראש. ככל הנראה שלא יהיה מנוס מלחקור את דרעי באזהרה.

 

בריכות, אמבטיות ומרפסות שמש

בתוך כך, תועד ביתו של שר הפנים בספסופה שבגליל העליון, בית שהוזכר מספר פעמים בחודשים האחרונים. מדובר בבית שברישומי המושב הוא על שם בתו וחתנו, אבל בעבר דרעי התייחס אליו כבית נופש בבעלות משפחתית.

מבט מרחפן על הבית המדובר מראה כי זהו בית מפואר בהרחבה של המושב, על שטח גדול עם גדר גבוהה שמאחוריה שתי בריכות שחייה, שתי אמבטיות ג'קוזי, מרפסות שמש ועמדות למנגל.

תזכורת: הקאמבק של דרעי לפוליטיקה

הפרשה החדשה פורסמה על ידי כתב חדשות 2 עמית סגל שלשום במהדורה המרכזית, אך בית המשפט לא התיר לפרסם את פרטיה. לאחר מכן, בשעות הלילה המאוחרות התקבלה בבית המשפט החלטה לצמצם את צו איסור הפרסום והותר לדווח כי באישור היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, נפתחה בדיקה בענייניו של דרעי. הודגש כי בשלב זה לא נפתחה נגדו חקירה פלילית.