הרצוג מסיר את הכפפות: "אני לא פראייר, אל תטעו בי"

יו"ר האופוזיציה התייחס הערב לבדיקה בעניינו ושב על הטענה כי מדובר ברדיפה פוליטית. במהלך כנס של העבודה התבטא בחריפות: "אני יודע לבעוט כשצריך. מי שיטעה בי, שינסה לפגוע בנו - יקבל מכה שלא ישכח"

יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג הגיב לפרסום בחדשות 2 לפיו הוא עומד במרכזה של בדיקה משטרתית בעניין חשדות המתמקדים במימון הבחירות המקדימות לראשות מפלגת העבודה, לאחר שטען כי מדובר בהכפשות פוליטיות. "אני מציע לא לטעות בחיוך שלי", הזהיר הרצוג בכנס של מפלגת העבודה במכון למחקרי ביטחון לאומי. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מציע לכולם לא להתרגש", אמר הרצוג."בכל פעם לפני בחירות כלליות או פנימיות, יש גורמים פוליטיים שמנסים להפיל אותנו ולהפוך את המשטרה לחלק מהקמפיינים שהם מנסים לנהל על גבינו. אנחנו מכירים היטב את הדרך הזו, התמודדנו איתה בעבר ונגיב בעוצמה לכל ניסיון להפוך את המשטרה לחלק מקמפיין בחירות מכל סוג".

בהמשך התייחס הרצוג להליך עצמו וטען כי הוא אינו חושש מהבדיקה המשטרתית. "אשתף פעולה עם כל הליך", הבהיר. "הרי ברור שזו הכפשה מופרכת שנועדה רק לנסות להרתיע אותי מהתמודדות ומהובלת המחנה הציוני ולהסית אותי מהדרך בה אנחנו צועדים כדי לשנות את הכיוון המסוכן אליו נתניהו והימין הקיצוני מובילים אותנו, אבל אני אתמודד ומי שפעל בשיטות הללו ייחשף".

"לאורך השנים, הוכחתי לכולם, במפלגה שלנו ובציבור, שאני לא פראייר ויודע לבעוט כשצריך", המשיך הרצוג. "בבחירות הכלליות הבאתי מספר מנדטים שאף אחד לא חלם שאביא, ומי שינסה לפגוע בנו, יחטוף מכה שלא ישכח".

חברי הסיעה מגבים, יחימוביץ' שותקת

לפי החשד, הרצוג נהנה ממימון פוליטי אסור בשורת מקרים מטעם עמותה שהפעילו אנשיו נגד יחימוביץ'. את דבר הבדיקה של פוליטיקאי נוסף בפרשה שנייה, חשף אמש לראשונה כתב "הארץ", גידי וייץ. היועמ"ש מנדלבליט אישר את דבר קיום הבדיקה.

חבר הכנסת עמר בר-לב מהמחנה הציוני היה מהראשונים לעמוד מאחורי היו"ר המכהן. "הבעיה עם פוליטיקאים שמרוב חישובים ויועצים הם שוכחים מה הם חושבים ולמה הם מאמינים", כתב בר לב. "זו כמובן לא ערובה לאמת. אני לא מאמין בחשד כנגד הרצוג".

טרם הגיבה, יחימוביץ' (עזרי עמרם)

בנוסף לבר-לב, גם אראל מרגלית - שחבר להרצוג בבחירות הפנימיות מול יחימוביץ' ב-2013 - גיבה את יו"ר האופוזיציה. "זהו יום לא קל למפלגת העבודה, אך יש לזכור שמדובר בבדיקה משטרתית בלבד", מסר.

מי שבחרה שלא להגיב עד כה היא כאמור יחימוביץ', שזכתה מאז במקום הראשון בפריימריז לרשימה לכנסת ב-2015. העוזרת הפרלמנטרית שלה צייצה בשמה בטוויטר: "שלי לא מתכוונת להגיב כרגע ואינה מכירה את הפרטים".