ח"כ אבו עראר: "ישראל מדינת טרור"

ח"כ טלב אבו עראר מהרשימה המשותפת ממשיך את הקו בו נוקטת הסיעה הערבית נגד מדיניות הממשלה והתבטא בצורה יוצאת דופן נגד המדינה. בנאום קיצוני שנשא במהלך הפגנה לציון "יום האדמה" ביישוב אום אלחיראן שבנגב כינה את ישראל "מדינת טרור", ודרש מערבים המשרתים בצבא "לפשוט את המדים ולהצטרף למאבק"

(חדשות 2)

אום אל-חיראן, יישוב בדואי לא-מוכר באזור חורה שבנגב, כינס אתמול רבבות מהמגזר הערבי לציון 40 שנים ליום האדמה. במהלך העצרת ביישוב נשאו דברים יו"ר הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, השיח ראאד סלאח, יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה, וחברי כנסת נוספים מהסיעה. אולם מי שסיפק את התבטאויות הקשות ביותר הינו ח"כ טלב אבו עראר מהרשימה המשותפת שכינה את ישראל "מדינת טרור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הנאום שארך מספר דקות הספיק חבר הכנסת אבו עראר להשמיע מספר התבטאויות קשות מאוד נגד המדינה. לדבריו, "ישראל היא מדינה שמושתתת על עושק, על גזענות ועל טרור ועל המשך הפשעים ותכניות גירוש".

אבו עראר החליט לפנות גם לאזרחים הערבים שבחרו להתגייס לשורות צה"ל ודרש מהם להצטרף למאבקם. "אני קורא לכל בני עמנו שהתגייסו לשורות הצבא הישראלי - שיפשטו את מדי הצבא שלהם ויחזרו לכפריהם וישובו לדרך המאבק". נראה כי חברי הרשימה המשותפת מסרבים לרדת מהכותרות כשהם מספקים אחת לכמה ימים התבטאות נגד מדיניות הממשלה. רק לפני שבוע החליטה ועדת האתיקה של הכנסת לנזוף ביו"ר הרשימה המושתפת איימן עודה נזיפה חמורה, לאחר שכינה את דיכטר "רוצח" במהלך ריאיון בתוכנית "שש עם" עודד בן עמי.