פרשת הרצוג: חברי סיעתו מגבים, יחימוביץ' שותקת

לאחר חשיפת כתבנו הפוליטי עמית סגל בדבר חשדות לשחיתות נגד יו"ר המחנה הציוני ומפלגת העבודה, ח"כים בכירים במפלגתו מגבים אותו – למעט יריבתו הוותיקה שטרם הגיבה לפרשה. בר לב: "לא מאמין כרגע בחשדות"; מרגלית: "יום לא קל למפלגה, אך יש לזכור שזו בבדיקה משטרתית בלבד"

בעבודה מגבים, יחימוביץ' עדיין שותקת (פלאש 90, יונתן סינדל)

לאחר החשיפה כאן בחדשות 2 לפיה ח"כ יצחק הרצוג הוא הפוליטיקאי הבכיר החשוד בפלילים בפרשה הנוספת, חברי מפלגת העבודה מגבים את היו"ר: בעוד הבדיקה נגד יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג נמצאת בעיצומה, מרבית חבריו לסיעה תומכים בו בשלב זה. אחת הדמויות הבולטות שטרם הגיבה היא ח"כ שלי יחימוביץ', שהפסידה לו בפריימריז 2013 - מערכת הבחירות שעומדת במרכז הפרשה החדשה, בה עולים חשדות למימון פוליטי אסור שקיבל הרצוג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי החשד, הרצוג נהנה ממימון פוליטי אסור בשורת מקרים מטעם עמותה שהפעילו אנשיו נגד יחימוביץ'. את דבר הבדיקה של פוליטיקאי נוסף בפרשה שנייה, חשף אמש לראשונה כתב "הארץ", גידי וייץ. היועמ"ש מנדלבליט אישר את דבר קיום הבדיקה.

חבר הכנסת עמר בר-לב היה מהראשונים לעמוד מאחורי היו"ר המכהן. "הבעיה עם פוליטיקאים שמרוב חישובים ויועצים הם שוכחים מה הם חושבים ולמה הם מאמינים", כתב בר לב. "זו כמובן לא ערובה לאמת. אני לא מאמין בחשד כנגד הרצוג".

בנוסף לבר-לב, גם אראל מרגלית - שחבר להרצוג בבחירות הפנימיות מול יחימוביץ' ב-2013 - גיבה את יו"ר האופוזיציה. "זהו יום לא קל למפלגת העבודה, אך יש לזכור שמדובר בבדיקה משטרתית בלבד", מסר.

מי שבחרה שלא להגיב עד כה היא כאמור יחימוביץ', שזכתה מאז במקום הראשון בפריימריז לרשימה לכנסת ב-2015. העוזרת הפרלמנטרית שלה צייצה בשמה בטוויטר: "שלי לא מתכוונת להגיב כרגע ואינה מכירה את הפרטים".

גם ח"כ מיקי רוזנטל התייחס לפרשה - וגיבה את גורמי אכיפת החוק. "אין בדיקה למיוחסים בלבד, וכל פרשה צריכה להיחקר באופן מלא, הן במקרה של דרעי והן במקרה של הרצוג", הבהיר רוזנטל. "אני מאחל לשניהם ולנו שלא ימצא דבר בחשדות. במידה ומוגש כתב אישום כנגד איש ציבור עליו להתפטר לאלתר."

ח"כ הרצוג התייחס הערב לבדיקת היועץ המשפטי לממשלה ואמר: "אני מברך על הבדיקה שנעשית על פי הודעת היועץ המשפטי. מדובר בהכפשות פוליטיות שהליכוד ופעילים מתוסכלים ניסו להפיץ טרם הבחירות והוכחשו כבר אז. אני בטוח שהבדיקה תפריך את הטענות ההזויות הללו אחת ולתמיד. אשתף פעולה באופן מלא עם כל שאתבקש על מנת שהנושא יתברר בהקדם".