פרשת דרעי: בית הפאר ואיש המפתח

לידי חדשות 2 הגיעה הקלטה בלעדית בה נשמע איש מפתח המעורב בפרשת אריה דרעי, שלדבריו עשוי לגרום לשר נזק: "הוא יכול להיכנס בפנים בגלל השטויות שהוא עושה". וגם: כך נראה בית היוקרה של השר במושב ספסופה

בלעדי: בעוד הליך הבדיקה בעניינו של שר הפנים אריה דרעי נמצא בתחילתו, לידי חדשות 2 הגיעה הקלטה בלעדית בה נשמע איש מפתח המעורב בפרשת אריה דרעי, שלדבריו עשוי לגרום לשר נזק. הדברים הדרמטיים נאמרו לפני מספר שבועות מפי איש מפתח המעורב בפרשה. "הוא יכול להיכנס בפנים בגלל השטויות שהוא עושה", אמר האיש לחדשות 2 בהתייחסו לחלקו של דרעי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מה אני אעשה, אני לא כזה, אני לא בן אדם רע, אני לא רוצה לגרום לו נזק", אומר האיש. "אני יודע שאני יכול, אבל מה אני אעשה, אני לא יכול לעשות לו את זה בינתיים. אם יהיה יותר אכזרי עליי אז אני אהיה איתך בקשר".

הפרשה החדשה בה מעורב דרעי קיבלה היתר בדיקה מהיועמ"ש הקודם, עו"ד יהודה וינשטיין, לפני כמעט חצי שנה. עד כה, היא התנהלה רובה ככולה ברשות המסים ולא במשטרה - ובמשרד המשפטים מתייחסים אליה בכובד ראש. ככל הנראה שלא יהיה מנוס מלחקור את דרעי באזהרה.

בריכות, אמבטיות ומרפסות שמש

בתוך כך, תועד ביתו של שר הפנים בספסופה שבגליל העליון, בית שהוזכר מספר פעמים בחודשים האחרונים. מדובר בבית שברישומי המושב הוא על שם בתו וחתנו, אבל בעבר דרעי התייחס אליו כבית נופש בבעלות משפחתית.

מבט מרחפן על הבית המדובר מראה כי זהו בית מפואר בהרחבה של המושב, על שטח גדול עם גדר גבוהה שמאחוריה שתי בריכות שחייה, שתי אמבטיות ג'קוזי, מרפסות שמש ועמדות למנגל.

תזכורת: הקאמבק של דרעי לפוליטיקה

"מבקש לזרז את הבדיקה ולסיימה כמה שיותר מהר"

שר הפנים הגיב הבוקר לראשונה לבדיקה בעניינו ואמר כי "הפרסומים אתמול בלילה בתקשורת הפתיעו אותי לגמרי". הוא הוסיף כי "פניתי ליועץ המשפטי לממשלה וביקשתי ממנו, בכל לשון של בקשה, להסיר את צו איסור הפרסום בכל הנוגע לשמי. אני עומד לרשות כל גורם שבודק, בכל רגע, בכל שעה, בכדי לענות על מה שצריך".

"אני שמח שהיועץ המשפטי לממשלה פעל אתמול כפי שפעל", אמר עוד דרעי. "בקשתי היחידה, כדי שנוכל להמשיך לעבוד - לזרז, לפעול כמה שיותר מהר ולהסיר את הספקות. אני, וכל מי שקשור אליי, מוכן לענות, לעזור, לתת להם לעשות את העבודה שלהם. רק קצת ללחוץ על הגז כדי שנוכל להמשיך לעבוד. אני כפי שאתם רואים ממשיך לעבוד כרגיל".

הפרשה החדשה פורסמה על ידי כתב חדשות 2 עמית סגל אתמול במהדורה המרכזית, אך בית המשפט לא התיר לפרסם את פרטיה. לאחר מכן, בשעות הלילה המאוחרות התקבלה בבית המשפט החלטה לצמצם את צו איסור הפרסום והותר לדווח כי באישור היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, נפתחה בדיקה בענייניו של דרעי. הודגש כי בשלב זה לא נפתחה נגדו חקירה פלילית.