דרעי בהתייחסות ראשונה לפרשה: "ממשיך לעבוד, מבקש לזרז הבדיקה"

בהצהרה ראשונה מאז הפרסום בחדשות 2 לפיו השר דרעי הוא הבכיר העומד לכאורה במרכז פרשת שחיתות חדשה, ביקש יו"ר ש"ס לפעול במהירות בכדי לסיים את הליך הבדיקה בעניינו. "מבקש לעשות זאת מהר יותר בכדי להסיר את הספקות", אמר דרעי

"אני מבקש לזרז את הבדיקה ולסיימה כמה שיותר מהר" - כך אמר הבוקר (רביעי) שר הפנים אריה דרעי בהתייחסות ראשונה לפרסום בחדשות 2 לפיו הוא הבכיר המעורב לכאורה בפרשת שחיתות חדשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הפרסומים אתמול בלילה בתקשורת הפתיעו אותי לגמרי", אמר דרעי, "פניתי ליועץ המשפטי לממשלה וביקשתי ממנו, בכל לשון של בקשה, להסיר את צו איסור הפרסום בכל הנוגע לשמי. אני עומד לרשות כל גורם שבודק, בכל רגע, בכל שעה, בכדי לענות על מה שצריך".

"אני שמח שהיועץ המשפטי לממשלה פעל אתמול כפי שפעל", הוסיף דרעי. "בקשתי היחידה, כדי שנוכל להמשיך לעבוד - לזרז, לפעול כמה שיותר מהר ולהסיר את הספקות. אני, וכל מי שקשור אליי, מוכן לענות, לעזור, לתת להם לעשות את העבודה שלהם. רק קצת ללחוץ על הגז כדי שנוכל להמשיך לעבוד. אני כפי שאתם רואים ממשיך לעבוד כרגיל."

הפרשה החדשה פורסמה על ידי כתב חדשות 2 עמית סגל אתמול במהדורה המרכזית, אך בית המשפט לא התיר לפרסם את פרטיה. לאחר מכן, בשעות הלילה המאוחרות התקבלה בבית המשפט החלטה לצמצם את צו איסור הפרסום והותר לדווח כי באישור היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, נפתחה בדיקה בענייניו של השר דרעי. הודגש כי בשלב זה לא נפתחה כנגדו חקירה פלילית.

בינתיים במערכת הפוליטית ובסביבתו של השר דרעי מגיבים לפרסומים. הבוקר התייחסה לראשונה יפה דרעי, רעייתו של השר בצאתה מביתם. "עברנו את פרעה עברנו את המן, אנחנו עכשיו נמצאים בחודש מצוין", אמרה לעיתונאים.

גם יועץ התקשורת של דרעי, ברק סרי, התייחס הבוקר לנושא בתכנית "נכון להבוקר" עם ניב רסקין בגלי צה"ל ואמר כי השר מוכן להיחקר ולענות על כל השאלות. "אני ממליץ לכולנו להמתין", אמר סרי. "ישבתי איתו אתמול בערב והוא נראה מאוד רגוע ושליו. הוא מוכן להיחקר בכל רגע על ידי כל רשויות החוק ולתת כל תשובה לכל שאלה שיישאל". עוד הוסיף סרי כי צו איסור הפרסום הוסר למעשה בעקבות בקשתו של דרעי עצמו.

"נורא קל להכפיש שם של אדם"

גם שר האוצר משה כחלון התייחס הבוקר בתכנית "הבוקר של קשת" לפרשה ואמר כי הוא מקווה שדרעי יצליח לצאת מהסיפור ושהכל יהיה מאחוריהם. "הפרשות האלה לא נעימות, לא לפוליטיקאים, לא לאזרחים, ולא לתושבי מדינת ישראל", אמר כחלון. "המדינה הזאת עובדת לפי כללים ואם יחליט היועמ"ש ששר כזה או אחר צריך להשעות את עצמו - הוא ישעה את עצמו. אני לא בא להטיף מוסר ולא בא למסור ערכים לאף אחד".

בראיון לגלי צה"ל הבהירה שרת המשפטים איילת שקד כי לא ידעה מבעוד מועד על בדיקתו של היועמ"ש. "לא ידעתי כלום אבל חשוב לומר שלא מדובר בחקירה אלא בהליך של בדיקה", הוסיפה שקד. "אני חושבת שיש הבדל, נורא קל להכפיש שם של אדם. מטרת הבדיקה היא לראות אם צריך לחקור".