אור ירוק מכחלון לתקציב דו-שנתי: ממשלת נתניהו תכהן עד 2019?

למרות הבשורה המרה מבג"ץ ביחס למתווה הגז והחיכוכים ששוב צפו ועלו בממשלה רק הבוקר, ייתכן שנתניהו קיבל היום בשורה חיובית מאוד מבחינתו: במהלך ישיבה של ראשי הקואליציה אמר שר האוצר ביחס לתקציב הדו-שנתי כי "הסכמים יש לכבד". האם כחלון יוביל לכך שהממשלה תשרוד עוד 3 שנים?

ימשיכו יחד עוד 3 שנים? כחלון ונתניהו (רויטרס)

ממשלת נתניהו תכהן עד 2019? למרות שני הזעזועים שספגה היום (ראשון) קואליציית ה-61 של נתניהו בדמות החיכוכים עם השר בנט וההחלטה הדרמטית על ביטול מתווה הגז, נראה שלראש הממשלה יש בכל זאת סיבה לחייך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בישיבת ראשי הקואליציה שנערכה היום, אמר שר האוצר ויו"ר כולנו, משה כחלון, ביחס לסוגיית העברת תקציב דו-שנתי לשנים 2017-2018, כי "הסכמים יש לכבד". משמעות האמירה הזו היא שכחלון ככל הנראה מתכוון לממש את הכתוב בהסכמים הקואליציוניים - ולתמוך בתקציב דו-שנתי, זאת למרות שהוא סבור שמדובר בטעות, ואף ניסה להיאבק בהחלטה כזו.

מגעים לאחדות? בינתיים אין התקדמות (פלאש 90, מרים אלסטר)


במידה ואכן יעבור תקציב דו-שנתי, המשמעות היא שהממשלה בראשות נתניהו צפויה לכהן עד שנת 2019 - זאת עקב כך שלא תהיה סכנה שתיפול עקב אי אישור התקציב. עם זאת, בסביבת שר האוצר מבהירים כי הוא עדיין סבור שתקציב דו-שנתי הוא טעות וכי הוא ייאבק באפשרות זו ככל שיוכל.

בתוך כך, גוברות בימים האחרונים השמועות - והן עקשניות במיוחד - לפיהן ישנם מגעים מתקדמים להרחבת הממשלה ולהקמת ממשלת אחדות. אלא שבשלב זה, מדובר בלא יותר מאמירות לא מחייבות של פוליטיקאים זה לזה, ואין התקדמות של ממש במגעים להקמת ממשלה רחבה עם המחנה הציוני.