סטטוס האבל לתא"ל: סגן השר התנצל

סגן שר הביטחון אלי בן דהן פרסם אתמול בחשבון הפייסבוק שלו הודעה בה הוא מביע צער על מותו של תא"ל מוניר עמאר שנהרג בהתרסקות מטוס בגליל, בה כינה אותו "ידיד אמת של ישראל", ניסוח שגרר זעם וביקורת ברשת. עם צאת השבת התנצל סגן השר על הניסוח ואמר כי הוא "רואה בבני העדה אחים לדרך" - ולא היסס לתקוף את מבקריו

"התבטאות מגעילה ומעליבה" (דוברות מתפ"ש, יח"צ)

סגן השר ניסח הודעת אבל - והתחרט: הרב אלי בן דהן (הבית היהודי) פרסם אתמול (שישי) הודעה שבה הביע צער על מותו של תא"ל מוניר עמאר שנהרג אתמול בתאונת מטוס קל בהרי הגליל. בהודעה כינה בן דהן את עמאר "ידיד אמת של ישראל", ועליה זכה לביקורת ברשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני שולח תנחומים לבני משפחת עמאר על מותו בטרם עת של ראש המשפחה", כתב בן דהן בהודעה אתמול. "עמאר היווה דמות לחיקוי לצעירי העדה הדרוזית, ידיד אמת של ישראל, ונפילתו היא אובדן כבד לצה"ל, למערכת הביטחון, לעדה הדרוזית ולמדינה כולה. יהי זכרו ברוך".

הרשת החברתית התמלאה בדברי ביקורת נגד הניסוח של ההודעה. אלוף משנה עפיף עמאר כתב על הדברים הללו כי "בשם משפחת עמאר אני מודה לאלי בן דהן על הניחומים, רק שילמד שתא"ל מוניר עמאר איננו ידיד של אף אחד, מוניר ישראלי בכל רמ"ח אבריו, פטריוט כמו כל משפחת עמאר". גולש נוסף כתב: "לא הבנתי מה זה ידיד אמיתי של מדינת ישראל. סגן שר במדינת ישראל מתבטא בצורה כל כך מעליבה ומגעילה".

ההודעה של סגן השר (מתוך הפייסבוק)

"אני מבין שכוונתך לא הייתה רעה, אבל אני די חושב שזה מעליב, פוגע וממש מקומם שאתה פשוט 'הפרדת' קבוצה של ישראלים והצגת אותם כקבוצה שאינה ישראלית, אלא ידידת ישראל", כתב גולש נוסף. "אשמח אם תשקול ניסוח מחדש כי זה לא לעניין בכלל. והמון אנשים טובים ונאמנים נפגעו מזה".

לאחר צאת השבת הוציא סגן השר הודעה נוספת בה טען כי "הודעת האבל נוסחה שלא כהלכה, ואנו מצרים על כך". בן דהן אף תקף את מי שמתח עליו ביקורת: "מצער שטעות שנבעה מהרצון להביע כאב על מותו בטרם עת של תא"ל מוניר עמאר ז"ל שימשה גורמים פוליטיים למתקפה נגד סגן שר שהוא עצמו קצין בצה"ל. זאת, בידיעה שהוא שומר שבת ולא יוכל להשיב לטענות".

בן דהן הדגיש כי הוא "מוקיר את העדה הדרוזית ופועל למענה, ורואה בבני העדה אחים לדרך". עמאר הותיר אחריו אישה, שתי בנות ובן. הלוויתו של עמאר תיערך מחר בשעה 12:00 בכפר ג'וליס שבגליל המערבי.