ישראל לא תספק תמיכה כלכלית לג'ונתן פולארד

המרגל הישראלי שוחרר בנובמבר האחרון מתא המעצר אחרי 30 שנים. היום, הצעת חוק של יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ דוד ביטן הייתה אמורה לדאוג לכך שמדינת ישראל תתמוך כלכלית במי ששלחה לרגל אחר ידידתה. ההצעה לא עברה בוועדת השרים - בגלל חשש לפגוע ברגשות האמריקנים

לא יקבל תמיכה. פולארד (רויטרס)

ועדת שרים לחקיקה שוב דחתה היום (ראשון) למועד לא ידוע את הצעת החוק שנועדה להבטיח את העתיד הכלכלי של המרגל הישראלי ג׳ונתן פולארד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההצעה שהוגשה על ידי יו"ר ועדת הכנסת, חבר הכנסת דוד ביטן (ליכוד), אליה הצטרפו עוד 18 חברי כנסת מסיעות שונות הוגשה עוד לפני שחרורו של פולארד. לפי ההצעה, על אף שפולארד מתגורר בארה״ב, ישראל חייבת לו חוב מוסרי וצריכה לדאוג לו למגורים, צרכי קיום והוצאות רפואיות.

למרות התמיכה הרחבה היום שוב סירבה ועדת השרים לאשר את ההצעה. גורמים לא רשמיים מסרו שהסיבה היא המלצה של גורמי המקצוע, ובראשם המועצה לבטחון לאומי שככל הנראה חוששים שההצעה תעורר מתח מול ארצות הברית.

דוד ביטן

כעת ידחה הדיון על ההצעה בעוד כמה חודשים אך חבר הכנסת ביטן הבהיר שימשיך לנסות ולקדמה מחשש שבעוד כמה שנים פולארד ישכח על ידי הציבור ויקלע לקשיים כלכליים.

אחרי 30 שנה מאחורי סורג ובריח, המרגל היהודי ג'ונתן פולארד, בן 61, השתחרר בנובמבר ממתקן הכליאה "באטנר" בצפון קרוליינה שבארה"ב והחל בחיים חדשים תחת מגבלות חמורות ובראשן איסור לעלות לישראל.