צה"ל: אין כניסה לרבנים הראשיים

הרבנים הראשיים מוזמנים לא פעם לאירועים הגדולים של צה"ל וכל הזמנה עוברת דרך דרג הפיקוד הבכיר. באופן חריג, לא אושרה הזמנתם של הרבנים הראשיים לאירוע שייערך בשבוע הבא בצה"ל, סירוב שמעלה שאלות על מעמדם של הרבנים בצבא

מדוע סורבה הזמנתם של הרבנים הראשיים? (יוסי זילברמן)

בשל היותם גורמים רשמיים של מדינת ישראל, מוזמנים הרבנים הראשיים, דוד לאו ויצחק יוסף, לא פעם לקחת חלק באירועים וטקסים רשמיים של הצבא. באופן חריג ומסיבות לא ברורות, נמנעה הגעתם של הרבנים לאירוע צבאי שייערך בשבוע הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כל הזמנה של הרבנים הראשיים עוברת דרך הרבנות הצבאית לפיקוד העליון וללשכת הרמטכ"ל, ומכיוון שהם סגל א' הם מקבלים אישור כמעט אוטומטי. כך היה אמור להיות גם לקראת אירוע שייערך ביום שני הקרוב - הכנסת ספר תורה לבסיס חטיבת הקומנדו של צה"ל.

תורם שתרם ביקש את נוכחות הרבנים והם הוזמנו על ידי גורמים בצה"ל שכבר פנו ללשכותיהם ואף ביומנו של לפחות מאחד הרבנים, הופיע האירוע כאירוע שהרב מתכנן להגיע אליו. למרות ההזמנה, מהפיקוד העליון בלשכת הרמטכ"ל הגיע סירוב מפתיע לבקשה, סירוב חריג וכמעט חסר תקדים.

בצה"ל ישנן מספר גרסאות המנסות להסביר את הסירוב, אך בעיקר חשוד העיתוי. מדובר בשבוע בו הרב יצחק יוסף יצא נגד הרמטכ"ל ועל רקע סערת הזקנים בצה"ל, ונראה כי יש סכסוך בתוך צה"ל שמוביל אולי למסר שלרבנים הראשיים אין מקום בצבא.