בעקבות פסיקת העליון: הרצוג פיטר את איש יחסי הציבור מוטי מורל

"תוכנית הנאנסות": כך קראו מוטי מורל ושותפותיו לפשע, לקמפיין שהגו על מנת להכפיש את שמו של עורך הדין אורי דניאל. על פי פסיקת בית המשפט העליון, מורל סייע לארבע הנשים "לתפור תיק" אונס לעו"ד דניאל וזאת לאחר שנקבע כי עליהן לשלם לו פיצויים. לאחר פסיקת העליון, יו"ר האופוזיציה הרצוג הודיע כי פיטר את מורל

הרצוג פיטר את היחצ"ן שהורשע ב"תפירת תיק" (פלאש 90, מרים אלסטר)

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג הודיע הבוקר (שלישי) כי הוא פיטר את איש יחסי הציבור מוטי מורל. החלטתו של הרצוג הגיעה לאחר שבית המשפט העליון קבע כי מורל לקח חלק ב"תפירת תיק" לעורך דין אורי דניאל שהואשם באונס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תוכנית הנאנסות", כך כונה הקמפיין שהגו מורל והמתלוננות במשרדו של איש התקשורת. מטרת המסע הייתה להשחיר את שמו של עורך הדין אורי דניאל וזאת על ידי בניית תיק והטחת טענות לפיהן דניאל ביצע עבירות מין ואנס ארבע נשים שונות.

הסכסוך בין עו"ד דניאל לבין המתלוננות החל לאחר שהם היו חברים בקבוצה ללימודי פילוסופיה, אותה בית המשפט כינה "כת". דניאל פרש מהקבוצה בעקבות סכסוך עם מנהיגת הקבוצה, וזו החליטה לנקום בו ושיכנעה את שלושת הנשים הנוספות להתלונן נגדו.

הגה יחד עם המתלוננות את "תוכנית הנאנסות" (רויטרס)

המשטרה פתחה בחקירת הטענות נגד עו"ד דניאל ומכשהבינה כי מדובר בתלונות שווא העבירה את המידע לבית המשפט. שופט בית המשפט המחוזי הורה אז למתלוננות לפצות את דניאל בסכום של 1.3 מיליון שקלים. בעקבות הפסיקה נגדן, המתלוננות הגישו ערעור לבית המשפט העליון ופנו לאיש התקשורת מוטי מורל על מנת שיסייע להן "לתפור את התיק" לדניאל.

הצעדים שנכללו ב"תוכנית הנאנסות" שנהגתה בבית היוצר של מורל, כללו קמפיין "וידויים" של נאנסות שהובילו דמויות פיקטיביות ברשתות החברתיות, כתבות בעיתונות עם עדויות מפי המתלוננות, תלונות שהוגשו נגד דניאל לוועדת האתיקה של לשכת עורכי-הדין והפגנות מתוקשרת מול לשכת עורכי-הדין עם שלטים "אנס בלשכה".