"לא ניתן לממשלה להכיר ברפורמים"

שר הפנים אריה דרעי במתקפה חריפה על הזרם הרפורמי בריאיון ל"שש" עם עודד בן עמי: "דרכם הובילה להתבוללות אדירה. לא ניתן שהממשלה תכיר בהם – לא בכותל, לא בנישואין ולא בגירושין. את רוב העם איבדנו בגללם"

נמשך המשבר בקואליציה סביב סוגיית נשות הכותל: יו"ר ש"ס אריה דרעי מאיים כי סיעתו לא תשב בממשלה שתכיר בזרם הרפורמי. "לא נשב בממשלה שתכיר ברפורמים - לא בכותל, לא בנישואין, לא בגירושין", אמר דרעי בריאיון לתכנית "שש עם עודד בן עמי". "הדרך שלהם הובילה להתבוללות אדירה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אין כאן ויכוח אם הרפורמים הם יהודים או לא יהודים", הדגיש דרעי. "גם הם וגם הקונסרבטיבים הם יהודים. אבל הוויכוח הוא על היהדות ועל האידיאולוגיה. את רוב העם היהודי איבדנו בגלל הרפורמים בעשרות השנים האחרונות".

דרעי הזכיר שהוא הצביע נגד המתווה להכרה ברפורמים כפי שהוגש לממשלה, והצהיר כי הוא מתכוון להיאבק על כך שהמתווה לא יעבור - זאת במטרה להישאר בממשלה ולא לפרק את הקואליציה. "לא ניתן שהממשלה תקבל החלטות כאלו", הוא אמר. "יש לי הרבה שיחות עם ראש הממשלה, שנינו באותה דעה שאין שום סיבה שהממשלה לא תכהן עוד שלוש שנים וחצי".

"אמנון כהן שילם מחיר יקר כשלא נכנס לכנסת"

במהלך הריאיון התייחס דרעי גם לתחקיר "עובדה" על חבר הכנסת לשעבר ממפלגת ש"ס, אמנון כהן. דרעי טען כי המידע שהיה לו על כהן היה חלקי בלבד. "לפני יותר משנה, יום או יומיים לפני הגשת הרשימות, קיבלתי מידע חלקי מגורם שלישי, ודאגתי שעו"ד ויינרוט ייכנס לתמונה".

"התברר לי שזה סכסוך אזרחי, קראתי לאמנון כהן ביום הגשת הרשימות, ייעצתי לו והוא ביקש שלא לכלול אותו ברשימה", הוסיף דרעי. "אני לא הייתי חשוף לחומר, לא הציגו אותו לפניי. על סמך השיחה עם ויינרוט הוא לא נכנס לרשימה".

דרעי סירב לאשר שהמעשים שיוחסו לכהן בתחקיר "עובדה" אכן בוצעו. "אני יודע מה זה שמועות, שמועות יכולות לחסל אנשים, אני לא רוצה לקחת אחריות", אמר דרעי. "אמנון שילם מחיר יקר מאוד כשלא נכנס לכנסת. הוא היה יו"ר ועדת הכלכלה וח"כ מוכשר. החומר שאנחנו מדברים עליו כבר שנה וחצי נמצא במשטרה ובפרקליטות, ואמנון לא זומן אפילו לעדות".