כחלון: הציבור מרוצה מהתפקוד שלי

שנה לאחר שמפלגתו זכתה ב-10 מנדטים בבחירות לכנסת, סיכם משה כחלון את פעילותו במשרד האוצר והבטיח להילחם ביוקר המחייה ובמחירי הדיור המאמירים. "כל זוג צעיר יוכל לקנות דירה במחיר למשתכן", הצהיר כחלון

"בודק כמה עולה עגבנייה". כחלון (יונתן סינדל, פלאש 90)

"כל בוקר אני בודק כמה עולה עגבניה, כמה עולה דירה וכמה עולה המכשול בעזה": שר האוצר משה כחלון ציין היום (שני) "יום הולדת שנה" למפלגת כולנו בראשותו. בתדרוך שערך לעיתונאים הודה השר כי למרות המאמצים, מחירי הדיור עדיין לא ירדו - אך הבטיח לא להרפות. "עד שכל זוג צעיר יוכל לקנות דירה במחיר למשתכן", הבהיר כחלון. "בסוף מחירי הדיור יירדו, לא יודע בכמה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

השר, שמכהן כבר כעשרה חודשים, הגיב לירידה באחוזי התמיכה בו בסקרים. "אני שמח שיש עוד שלוש שנים לבחירות", אמר בחיוך. "לי יש גם סקרים אחרים. ראינו שהציבור מרוצה מהתפקוד שלי באוצר עם פער גדול מכולם וזה מה שחשוב. הציבור מתמחר ושופט לפי התוצאות - אם לא נצליח במאבקי הדיור ויוקר המחייה, אף סקר לא יעזור לנו - אבל אני רגוע ובטוח בדרך שלנו".

"אני מודע לביקורת ומקבל אותה בהבנה, למרות שחלק ממנה קצרת רוח", הוסיף. "ציפו שבלחיצת כפתור דברים של עשרות שנים ייפתרו".

כחלון, המשמש גם כחבר בקבינט המדיני ביטחוני, הגיב גם לביקורת על התמודדות הממשלה עם גל הטרור. "אנחנו במקום לא טוב מבחינה ביטחונית, אבל אין אוזלת יד", הדגיש השר. "יש הישגים למערכת הביטחון, אבל כשילד מקבל סטירה מאבא שלו ויוצא עם סכין יש בעיה, לא יודעים מי ראש הנחש. אני סומך על כוחות הביטחון, הם הכי טובים שיש. אני מאמין בגירוש משפחות מחבלים ואתמוך בכל מה שמרתיע".

"מחירי הדיור יירדו" (פלאש 90, משה שי)

"לא אתמוך בנאמנות בתרבות"

על סערת החנינה לאנס משה קצב טען כחלון כי הוא לא מתערב בסוגיה. "יש מוסדות והם יחליטו מה שיחליטו", קבע. בנוגע למצב העדין בקואליציה, אמר כחלון כי יש לו חופש פעולה. "נותנים לי לעבוד ואני עובד", הבהיר. "לא התייאשתי מהרחבת הקואליציה. יש קושי גדול לתפקד עם 61 ח"כים, אנחנו אוכלים מרורים מזה ואני כל הזמן בדין ודברים עם נתניהו".

כחלון הצהיר שיטיל וטו על חוק נאמנות בתרבות שמקדמת השרה רגב. "לא ייקחו מהאוצר את הסמכות לשלול תקציב", אמר השר והוסיף כי יחסיו עם נתניהו טובים. "היחסים עם ראש הממשלה בסדר גמור", אמר השר. "יש מחלוקת על התקציב הדו-שנתי אבל היתר בסדר. אין לי אגו, קיבלתי אחריות אדירה".

כחלון הכחיש שהיה מעורב בניסיון למנוע מנתניהו להיות ראש הממשלה הבא, כפי שדווח בחדשות 2. "אם הייתי חלק מזה, זה לא היה מתפרסם", טען.