הנשיא מאשר: שקד פנתה בעניין קצב

האם עונשו של משה קצב יקוצר? לפי הפרסום בערוץ 10, שרת המשפטים איילת שקד ונשיא המדינה ראובן ריבלין הסכימו לתמוך בחנינה לנשיא לשעבר, אם ועדת השחרורים תדחה את בקשתו לקיצור העונש, אלא שעכשיו נרשמים חילופי האשמות בין השרה לנשיא

ריבלין, קצב ושקד, ארכיון (פלאש 90 / יונתן סינדל, רויטרס, שלומי כהן)

בסוף השבוע פורסם בערוץ 10 כי שרת המשפטים איילת שקד ונשיא המדינה ראובן ריבלין הסכימו לתמוך בחנינה לנשיא המדינה לשעבר, משה קצב, אלא שבעקבות הפרסום יצאו שתי הודעות הכחשה - הן מלשכתה של שקד והן מלשכתו של ריבלין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר ששניהם הבהירו כי הם לא עסקו בכך וכי הם אינם עוסקים בכך, בטענה שהעניין תלוי ועומד בפני ועדת השחרורים, שאלנו אם הנשיא ושרת המשפטים שוחחו בעניין. על השאלה הזו קיבלנו תשובות סותרות.

הנשיא ריבלין אישר שהשניים נפגשו, דקות לפני טקס השבעת השופטים האחרון בבית הנשיא, ולטענתו שרת המשפטים ניגשה אליו והסתודדה איתו בעניין קצב. לטענתו הוא הבהיר לה שהעניין תלוי ועומד וכי הוא לא מוכן לעסוק בכך בשלב זה.

מנגד, בלשכתה של שקד אומרים כי לא היה ולא נברא. לדבריהם, הנשיא והשרה אמנם נפגשו כשם שהם נפגשים פעמים רבות, אולם שקד לא העלתה כלל את הנושא בשיחתה עמו. במילים אחרות, לדברי השרה שקד, הנשיא או מי מטעמו משקרים - וזה רק מראה על עומק המבוכה שהפרסום הזה יצר.