"האמירה של סער - אינטרס פוליטי"

השר לביטחון פנים גלעד ארדן יוצא נגד דבריו של השר לשעבר גדעון סער, שהאשים את הממשלה בכך ש"לא רואים תוצאות ומעשים במישור הביטחוני". לדברי ארדן, "ההתבטאות של גדעון סער מעידה על חוסר התמצאות והבנה, והציבור גם מבין שיש אינטרס פוליטי מאחורי הדברים". השר הוסיף כי "ראש הממשלה יודע להילחם בטרור"

"ההתבטאות של גדעון סער מעידה על חוסר התמצאות והבנה, והציבור גם מבין שיש אינטרס פוליטי מאחורי הדברים" - כך טוען היום (שבת) השר לביטחון פנים גלעד ארדן. בראיון ל"פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח הוסיף ארדן כי "כמו לכל אזרח במדינה יש לסער את הזכות לומר את שעל ליבו, אבל עניינית הוא לא צודק".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר השבוע אמר השר לשעבר סער כי "צריך לבצע שינוי כיוון בממשלה, וגם אני בחרתי - כמו רוב אזרחי ישראל - בליכוד ובנתניהו לפני שנה בשביל הדברים האלה, בשביל הביטחון. את אזרחי ישראל מעניין הביטחון". בראיון לגלי צה"ל הוסיף כי "לא רואים תוצאות ומעשים במישור הביטחוני בחצי השנה האחרונה. אני אומר את זה בצער, זה יכול להביא אותנו למקומות חמורים ביותר".

בראיון התייחס השר ארדן למצב הביטחוני, והסביר כי "אי אפשר לקבוע עדיין אם מצליחים או לא מצליחים למגר את הטרור. ישראל מתמודדת עם סוגים כאלה ואחרים של טרור כבר למעלה מ-100 שנה, ובכל פעם עושה את ההתאמות הנדרשות", טען, "הפעם זה גל טרור שהוא חלק ממהקצנה האיסלמיסטית בעולם ובעל מאפיינים אחרים: אין ארגון טרור שעומד מאחוריו, הנשק פשוט ונמצא בכל בית, המפגעים מחליטים מהרגע להרגע שהם יוצאים לפגע. לכן נדרשו שינויים - שהתבצעו".

"ראש הממשלה יודע להילחם בטרור", התעקש השר, "מעולם לא היה כאן אפס טרור, ולכן המצב היום הוא לעומת מה שהה עלול לקרות - ואנחנו זוכרים, לצערנו, ימים של עשרות הרוגים ביום. המצב הוא חמור, אבל אנחנו בהחלט מתקדמים", הוסיף.