56% מהערבים נגד התמיכה בחיזבאללה

על רקע הסערות האחרונות שעוררו חברי הרשימה המשותפת, סקר מכון "מדגם" שנערך עבור חדשות 2 בדק מה באמת חושב הציבור הערבי על נציגיו בכנסת – מהגינוי להגדרת חיזבאללה כארגון טרור ועד הפגישה עם משפחות המחבלים. כל הפרטים

חברי הרשימה המשותפת (פלאש 90, יונתן סינדל)

בבחירות האחרונות התאחדו לראשונה הסיעות הערביות המרכזיות למפלגה אחת גדולה, ונדמה שבקדנציה הזאת יותר מאשר בעבר, חברי הכנסת הערבים לא מפסיקים לעורר סערה - מחוסר הנכונות לגנות פיגועים ביהודה ושומרון, דרך הפגישה עם משפחות המחבלים ועד לתמיכה בחיזבאללה. סקר שערכו ד"ר מינה צמח ומנו גבע ממכון מדגם עבור חדשות 2 בדק מה חושב הציבור הערבי בישראל על נציגיו בכנסת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחילת השבוע גינו סיעות בל"ד וחד"ש את החלטת מדינות המפרץ לכלול את חיזבאללה ברשימת ארגוני הטרור. מהסקר עולה ש-19% בלבד מהנשאלים חושבים שהגינוי מוצדק, לעומת 56% שסבורים שהגינוי אינו מוצדק. 25% אמרו שאינם יודעים או סירבו לענות.

לפני כחודש נפגשו חברי סיעת בל"ד במזרח ירושלים עם בני משפחות מחבלים שגופותיהם מוחזקות על ידי ישראל ועמדו דקה לזכרם. 65% מהנשאלים בסקר סברו שחברי הכנסת לא עשו טעות בכך שנפגשו עם המשפחות ועמדו דקה לזכרם, לעומת 17% בלבד שסברו כי זו הייתה טעות ו-18% שסירבו לענות או אמרו שאינם יודעים.

השאלה האחרונה בסקר הייתה מעט כללית יותר והנשאלים התבקשו לומר האם הם חשים שחברי הכנסת הערבים מייצגים אותם או לא. 10% בלבד ענו שחברי הכנסת מייצגים אותם במידה רבה מאוד ועוד 30% ענו שהם מייצגים אותם במידה רבה.

לעומת זאת, 35% מהנשאלים השיבו כי חברי הכנסת מייצגים אותם במידה מועטה בלבד ו-21% אמרו כי 13 החברים ברשימה המשותפת אינם מייצגים אותם כלל. 4% אמרו שאינם יודעים או שסירבו לענות.

הצענו לחברי הכנסת של הרשימה המשותפת להגיע לאולפן המהדורה המרכזית ולהגיב על תוצאות הסקר, אך הם סירבו.