במאי הקרוב: "יום הגבר" בכנסת

"יום האישה זה חשוב, אבל אסור לשכוח אותנו הגברים" - כך הסביר היום יו"ר ועדת הכנסת ח"כ דוד ביטן את המהלך שיזם לציון "יום הגבר הישראלי" בחודש מאי הקרוב. דוברו של ביטן לא ידע להסביר מה בדיוק הסוגיות שיעלו לסדר היום או מהיכן נבעה היוזמה, אך מבטיח: "ייערך רב שיח בוועדות הכנסת על מה שמטריד גברים ישראלים"

ח"כ ביטן. "אסור לשכוח את הגברים" (פלאש 90)

דווקא כשברחבי העולם מציינים את יום האישה הבינלאומי הודיע היום (שלישי) יו"ר ועדת הכנסת ח"כ דוד ביטן (הליכוד) כי תיאם עם מנכ"ל הכנסת את ציון "יום הגבר הישראלי" באמצע חודש מאי הקרוב. "יום האישה הבינלאומי הוא אחד הימים החשובים והנכונים שניתן לציין. יש לקדם את השוויון המגדרי ולצמצם פערים בנושא אך בדרך אסור לשכוח גם אותנו, הגברים", נמסר מלשכתו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה עם חדשות 2 Online התקשה דוברו של חבר הכנסת להסביר את מהות היום. "התכנים של היום טרם נקבעו", אמר, "נערוך רב-שיח על נושאים הנוגעים לגבר הישראלי בוועדות הכנסת השונות". הדובר גם לא ידע למסור את התאריך הספציפי בו יצוין היום. לדבריו, מדובר ביוזמה פרטית של ח"כ ביטן, שלא נובעת מפניות כלשהן שקיבל מהציבור הרחב או מארגונים כלשהם.

בהודעה שיצאה מלשכתו של ביטן צוין כי "היוזמה נולדה מתוך המחשבה שגם לגברים מגיע יום בו יעסקו בעולמם במיוחד בתקופה בה השיח על עולמו של הגבר הישראלי לא מקבל התייחסות". אבל, דוברו של חבר הכנסת התקשה לציין ולו נושא בודד שלא זוכה להתייחסות ראויה כשנשאל על כך. כמו כן, הוא הדגיש שהוא לא מאמין כי קיים כיום תת ייצוג של גברים בכנסת.

יושבת ראש מרצ זהבה גלאון כבר הספיקה להגיב בחריפות ליוזמה. "אולי כדאי שמישהו יספר לחבר הכנסת ביטן שאתמול, שלשום ומחר זה יום הגבר", כתבה בפוסט בפייסבוק.