רה"מ על הגינוי: "נפלתם על השכל?"

נתניהו תקף בחריפות את חברי חד"ש ובל"ד לאחר שגינו את החלטת מדינות המפרץ להכריז על חיזבאללה ארגון טרור. "מדהים ששתי מפלגות בכנסת גינו את ההכרזה", אמר במליאה. "תמשיכו לגנות גם כשיירו על הכפרים שלכם?"

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הערב (שני) את חברי הכנסת מבל"ד ומחד"ש בעקבות הגינוי שפרסמו להכרזה של ארגון מדינות המפרץ לפיה חיזבאללה הוא ארגון טרור. בדיון שנערך במליאת הכנסת פנה נתניהו לחברי הכנסת ושאל: "אתם תמשיכו לגנות גם כשחיזבאללה יירה על הכפרים שלכם? נפלתם על השכל?".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"מדינות מרכזיות בעולם הערבי החליטו להכריז על חיזבאללה כארגון טרור", אמר נתניהו במליאה. "זאת התפתחות חשובה ביותר. היא אפילו מדהימה. אבל מה שלא פחות מדהים זה ששתי מפלגות כאן בכנסת גינו את ההחלטה הזאת של מדינות המפרץ". האם חיזבאללה מבדיל בין דם לדם? הוא רוצה להשמיד את המדינה ואתם אזרחי המדינה. אתם בתוך המדינה. אתם נפלתם על השכל סליחה על הביטוי?".

"יש שינויים גדולים בעולם הערבי, גם אם הם לא הגיעו לחלקים בכנסת", הוסיף ראש הממשלה. "מדינות גדולות בעולם הערבי מבינות כיום שישראל אינה האויבת שלהן והן מבינות שישראל עומדת לצידן במאבק מול אירן ודאע"ש".

"שירות עבור הכיבוש". הרשימה המשותפת

"חיזבאללה התנגד לתוקפנות הישראלית"

מוקדם יותר הערב פרסמו הסיעות בל"ד וחד"ש מהרשימה המשותפת הודעות גינוי להכרזה נגד חיזבאללה. "תנועת בל"ד מדגישה את סירובה המוחלט להחלטת ארגון מדינות המפרץ ושרי הפנים הערביים הרואה בחיזבאללה ארגון טרור", נטען בהודעת המפלגה שפורסמה בכלי תקשורת ערביים.

"התנועה מדגישה כי חיזבאללה התנגד לתוקפנות הישראלית על לבנון ועמד בפני ניסיונות לכפות את ההגמונית האמריקנית ישראלית במזרח התיכון", הוסיפו בבל"ד. "ההחלטה מהווה שירות חינם לישראל ובעלי בריתה, שאינם מסתירים את הרחבת התוקפנות בפלסטין, לבנון ובשאר העולם הערבי".

בחד"ש טענו כי "ההחלטה מהווה חלק משירות עבור הכיבוש המתמשך על אדמות ערביות". במפלגה ציינו כי "לאחר שסעודיה נכשלה ניסיון להסית את החברה הלבנונית ואת הכוחות הפוליטיים של לבנון נגד חיזבאללה באמצעות קיצוץ בסיוע הכספי בלבנון, ולאחר שהעם הסורי הצליח לשמור על סוריה מאוחדת, חושפת החלטה זו את עמדתן הטבעית של מדינות המפרץ בנאמנותן המוחלטת לאויבי העמים הערביים, הקשורים לקולוניאליזם המודרני ולציונות - לעומת הכוח הלאומי אשר מייצג את הרוח הלאומית בת החורין של העמים הערביים".

מלבד נתניהו, תקפו את הגינוי גם השר ישראל כץ וח"כ אביגדור ליברמן. השר כץ פנה בעקבות אותו גינוי לוועדת האתיקה של הכנסת וביקש לבדוק כיצד הח"כים הערבים מחבלים באינטרס הישראלי. ליברמן טען כי "צעד זה הוא כבר אפילו מעבר לאבסורד ורק מוכיח שוב שכל יום שעובר וחבורת הטרוריסטים הזו ממשיכה לשבת בכנסת הוא ביזיון לדמוקרטיה הישראלית".

ח"כ יאיר לפיד גינה אף הוא את תמיכתם של חברי הכנסת הערבים בחיזבאללה. "חברי הכנסת האלה הם ביזיון לכנסת ישראל ולמדינת ישראל", אמר. "מדובר על הבעת תמיכה באופן גלוי בארגון טרור ובחתירה תחת הביטחון הלאומי של ישראל".