פרסום ראשון: נתניהו נגד V15

ראש הממשלה נתניהו תומך בחוק שיאסור על ארגונים פוליטיים לקבל תרומות במהלך בחירות. פרטי הצעת החוק כבר הועברו לראשי הקואליציה והם צפויים לתמוך בו. יוזם ההצעה: "בלי חקיקה כסף זר יציף במיליארדים את הפוליטיקה הישראלית"

נתניהו נגד V15 (פייסבוק)

שנה לאחר הבחירות לכנסת ה-20, החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו לתמוך בחוק שיאסור על ארגונים פוליטיים לקבל תרומות במהלך מערכת בחירות. החוק המדובר יביא לשיתוקם של ארגונים כמו ארגון השמאל V15 שפעל נגד נתניהו במהלך הבחירות האחרונות במטרה להביא מהפך פוליטי.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הצעת החוק של חבר הכנסת יואב קיש (ליכוד) נועדה למנוע פעילות של ארגונים פוליטיים במהלך מערכת בחירות. על פי ההצעה, גוף פעיל שיערוך סקרים, ירשום מצביעים או יפרסם באינטרנט ובכלי התקשורת - לא יוכל לקבל תרומות בסכום של יותר מ-20 אלף שקלים בחודש.

ארגון V15 שהוקם לפני הבחירות האחרונות פעל באמצעות תרומות, רובן מחו"ל, במטרה להמריץ מצביעים לתמוך במחנה השמאל. הארגון ניצל את נוסח החוק שקבע כי פעילותו מותרת מכיוון שאינו קורא להצביע למועמד או למפלגה ספציפיים, אלא קורא להצביע נגד מועמד מסוים ובעד מחנה.

בתנועת V15 הגיבו לדברים ואמרו כי "ישראל לא תורכיה". בתנועה, שהחליפה את שמה ל"דרכנו", הבהירו כי "לא ניתן לנתניהו להתנהג כארדואן ולרמוס את זכותנו הדמוקרטית למחות נגד הממשלה הגרועה בתולדות המדינה".