40 ראשי רשויות לנתניהו: פעל להרחקת עודה מהכנסת

בשבוע שעבר טען ח"כ איימן עודה כי בכנסת ישראל יושבים "רוצחי ערבים" והתייחס בדבריו בין היתר לראש השב"כ לשעבר אבי דיכטר. דיכטר, שהגיב לדברים וטען כי מדובר ב"אמירה אומללה", זוכה לגיבוי מצד עשרות ראשי רשויות שביקשו מראש הממשלה לפעול להדחת יו"ר הרשימה המשותפת: "דבריו מהווים הסתה"

כ-40 ראשי רשויות מרחבי הארץ פנו היום (ראשון) במכתב לראש הממשלה נתניהו בבקשה להרחיק מהכנסת את יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה. זאת, בעקבות דבריו נגד ראש השב"כ לשעבר אבי דיכטר בשבוע שעבר בתוכנית "שש עם" עודד בן עמי.

 לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון ששודר בשבוע שעבר אמר עודה כי לא ייתכן שחוק ההשעיה מופנה כלפי חברי הכנסת ממפלגתו - ובהם זועבי, זחאלקה וגטאס שנפגשו עם משפחות מחבלים - בזמן ש"אנשים שרצחו ערבים במו ידיהם נמצאים בממשלה ובכנסת".

דיכטר הגיב באותו יום לדברים ואמר כי מדובר ב"אמירה אומללה". כעת הוא זוכה לחיזוק מצדם של ראשי הרשויות שדורשים מנתניהו להתערב.

ראשי הרשויות תומכים בדיכטר (פלאש 90 מארק ישראל סאלם)

"לשבת בבית המחוקקים במדינת ישראל ולצאת בהאשמות חמורות וקיצוניות כלפי מי ששירת רוב חייו את המדינה לא יכול לעבור בשתיקה", כתבו נציגי השלטון המקומי לראש הממשלה. "זה דורש נקיטת הליך משמעתי עד כדי הרחקה מכנסת ישראל".

ראשי הרשויות הדגישו כי לאמירות אלו של עודה יש להתייחס בחומרה יתרה וכהסתה קיצונית. "צריך להדגיש את הנושא בעיקר בימים אלה של טרור ורצח חפים מפשע ברחובות המדינה", הבהירו. "ח"כ איימן עודה הסית והתיר באופן פומבי את דמו של ח"כ דיכטר שהוא בבחינת גיבור ישראל".