"העם מאס מהאשמות השמאל הקיצוני"

יו"ר המחנה הציוני ממשיך לקרוץ לצד הימני של המפה הפוליטית וטוען כי בשמאל הקיצוני לא מספקים פתרונות לביטחון ישראל. הוא האשים את הממשלה בכניעה לימין הקיצוני וקרא להיפרדות מהפלסטינים: "הסיסמאות יובילו אותנו ל'ישראסטין'". לביקורת על הממשלה הצטרף גם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד: "התנהלות אבסורדית"

"השמאל הקיצוני מאשים ולא פותר", הרצוג (פלאש 90, מרים אלסטר)

יושב ראש המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג ממשיך לקרוץ לצד הימני: באירוע שבתרבות שהתקיים ברמת גן אמר היום (שבת) הרצוג כי "לציבור נמאס מלשמוע את האשמות השמאל הקיצוני מבלי להציע פתרונות ששומרים על ביטחון ישראל".

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הרצוג טען עם זאת כי הציבור סובל גם מהימין הקיצוני, שלדבריו "כופה עלינו סיפוח בלתי נמנע של המוני פלסטינים בירושלים וביהודה ושומרון". בדבריו הוא תקף בחריפות את מדיניות הממשלה וקרא ליישום תכנית ההפרדה שיזם.

"הימין הקיצוני והשמאל הקיצוני מברברים סיסמאות שיובילו אותנו לישראסטין", טען הרצוג. "מדינה יהודית ערבית בין הירדן לים. רק אנחנו מציעים תוכנית שאפשר ליישם מחר בבוקר, ושתקטין את גל הטרור ותשנה את המציאות".

"התנהלות הממשלה - אבסורד ניהולי"

במהלך היום הצטרף לביקורת נגד התנהלות הממשלה בזירה המדינית גם יושב ראש "יש עתיד" יאיר לפיד, שהתייחס בעיקר להתנהלות ישראל בזירה המדינית. "הממשלה דרדרה את יחסי החוץ של מדינת ישראל ועכשיו גם טוענת שהכול בסדר", טען. אנחנו לא מצליחים לסגור הסכם סיוע עם האמריקנים ואנחנו עדיין לא החלמנו מהמשבר שגרם הנאום של נתניהו בקונגרס. גם היחסים שלנו עם האיחוד האירופי בהידרדרות, לאט לאט מתהדק עלינו סגר מדיני".

"התנהלות אבסורדית", לפיד (חדשות 2)

לפיד אף התייחס לפיצולו בפועל של משרד החוץ, מה שמוביל לפגיעה חמורה ביחסי החוץ של ישראל. "ההסברה הישראלית, דבר חשוב מאין כמותו, מחולקת בין חמישה משרדים שונים שאיש מהם לא יודע מה עושה השני", אמר. "זה אבסורד ניהולי, זה אבסורד מנהיגותי וככה לא מתנהגת מדינה".