היוזמה להדחת נתניהו מהשלטון

ראשי מפלגות המרכז והימין מגבשים תוכנית לפיה לא ימליצו על נתניהו לנשיא אחרי הבחירות הבאות, אלא על ח"כ אחר מהליכוד. בכך הם מקווים להדיח את ראש הממשלה מכסאו, בתקווה שבליכוד יעדיפו להרכיב את הממשלה הבאה על פני איבוד השלטון

כחלון, לפיד וליברמן (רויטרס)

האם ראשי מפלגות הימין והמרכז יצליחו להפיל את נתניהו? על פי יוזמה חדשה של ראשי המפלגות, אחרי הבחירות הבאות הם לא ימליצו על נתניהו לנשיא, ובכך בעצם ימנעו ממנו את האפשרות להרכיב את הממשלה הבאה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בשבוע שעבר נשא ליברמן נאום בו השמיע שתי התחייבויות: הראשונה הייתה לא לשבת בממשלת שמאל, והשנייה לא לשבת עם נתניהו בתנאים הנוכחיים. לכאורה הדבר מותיר לו רק את האופוזיציה, אבל משיחות שמתקיימות בשבועות האחרונים במפלגות המרכז והימין מתבררת התכנית שעשויה לעמוד במרכז הבחירות לכנסת ה-21.

על פי היוזמה הזו, ראשי המפלגות יודיעו אחרי הבחירות כי לא יסכימו לשבת בממשלה של נתניהו, אך יקבלו עליהם כל מועמד אחר מטעם הליכוד. באופן הזה הם מאמינים שיוכלו להביא להדחת נתניהו בתוך הליכוד, כיוון שהמפלגה תרצה לשמר את מעמדה כמפלגת שלטון.

בבחירות האחרונות כבר היה שיתוף פעולה כזה בין ליברמן, כחלון ולפיד. על פי עדותה של סגנית שר הפנים לשעבר פאינה קירשנבאום מישראל ביתנו, השלושה סיכמו להמליץ על ליברמן לנשיא אולם אז התפוצצה פרשת ישראל ביתנו וסיכלה את היוזמה.