מיוחד: למי תרמו הח"כים את תוספת שכרם?

19 חברי כנסת הודיעו כי אין בכוונתם לוותר על תוספת השכר שאישרה הכנסת, אלא לתרום את הסכום לארגונים ומטרות הקרובות לליבם. מי תרם לצער בעלי חיים ומי בחר לסייע לחיילים בודדים? בדקנו לאן תרמו הח"כים את התוספת החודשית

אילו מטרות קרובות לליבם של הח"כים? (דוברות הכנסת)

מחודש ינואר החלו לקבל חברי הכנסת תוספת של בין 731 ל-1,463 שקלים לשכרם, לאחר שבחודש דצמבר האחרון אישרה הכנסת את הצעת החוק הקובעת כי יוכלו לוותר על קבלת התוספת לשכרם, המתעדכן מדי שנה. ההצעה שאושרה טרפה את הקלפים כשמיד הודיעו חברי כנסת רבים כי בכוונתם לוותר על הכסף, אך לצידם הצהירו גם מספר ח"כים כי בכוונתם לתרום את התוספת. בדקנו לאן בחרו חברי הכנסת לתרום את כספם.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במשאל שערכנו לפני קבלת התוספת בקרב 91 חברי כנסת הצהירו שלושה חברי כנסת כי בכוונתם לשמור את תוספת השכר, 33 ח"כים הודיעו כי יוותרו על התוספת ו-19 ח"כים הודיעו כי יתרמו את הכסף לגופים שונים. לאחר שנכנסה המשכורת של חודש פברואר, בדקנו אילו מטרות היו קרובות לליבם של הח"כים ולאן הודיעו כי תרמו את התוספת הראשונה.

ח"כ ענת ברקו (ליכוד) הודיעה כי תרמה את הסכום לקרן "לב"י" למען חיילים בודדים. ח"כ הטרי אמיר אוחנה (ליכוד) חילק את תרומתו בין מספר גופים, בהם "צער בעלי חיים", "מרכז בגין", "מכון ז'בוטינסקי" ו"בית דרור" לנוער להט"בי בסיכון. ח"כ שרון השכל (ליכוד) העבירה גם כן את תוספת השכר ל"צער בעלי חיים", וכך גם ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני). ח"כ רחל עזריה (כולנו) תרמה את תוספת השכר לארגון "השגחה פרטית", המקדם מודל כשרות אלטרנטיבי ואף אישר את קבלת התרומה.

מי ויתר ומי תרם?

ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) הצהיר כי הוא כבר שנים תורם עשירית ממשכורתו למספר גופים, ותוספת השכר תאפשר לו לתרום סכום גדול יותר מעתה. ח"כ איילת נחמיאס-ורבין שהודיעה בעבר כי תתרום את התוספת, עדכנה כי החליטה לבסוף דווקא לוותר עליה. ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני) הודיעה כי תרמה את התוספת לארגון העוסק ברווחתם של בעלי מוגבלויות, אך לא הסכימה לחשוף את שם הארגון.

בסיעת מרצ התקבלה החלטה כוללת על העברת התוספת לתרומה. ח"כ זהבה גלאון תרמה את הכסף ל"בית דרור" ולארגון "בוסתן נוף משותף", העוסק בחקלאות בין קהילות בגליל. ח"כ אילן גלאון תרם את כספו לבית החולים "מעייני הישועה" וח"כ תמר זנדברג ל"מגמה ירוקה", שאישרו את קבלת התרומה. ח"כ מיכל רוזין העבירה את תוספת שכרה ל"איגי", ארגון נוער גאה ואיגוד מרכזי הסיוע לנפגעי תקיפה מינית, וח"כ עיסאווי פריג' הודיע כי יעביר פעם ברבעון את כל הסכום שיצטבר מתוספת השכר, לגורם העוסק בקידום הדו -קיום בישראל.

רשימת תרומות חברי הכנסת:

ענת ברקו - קרן לב"י
מיקי זוהר - תורם עשירית ממשכורתו, לא חשף לאן
אמיר אוחנה - צער בעלי חיים, מרכז בגין, מכון ז'בוטינסקי, בית דרור
שרן השכל - צער בעלי חיים
ציפי לבני - צער בעלי חיים
איילת נחמיאס ורבין - ויתרה על התוספת
רויטל סוויד- בבדיקה של הדובר
סתיו שפיר - ארגון לרווחת בעלי מוגבלויות, לא חשפה לאן
רחל עזריה - השגחה פרטית
זהבה גלאון - בית דרור, בוסתן נוף משותף
אילן גילאון - בית החולים מעיני הישועה
תמר זנדברג - מגמה ירוקה
מיכל רוזין- ארגון איגי
עיסאווי פריג'- יתרום פעם ברבעון לגורם העוסק בדו קיום, טרם הוחלט למי

חברי הכנסת שהודיעו בעבר כי יתרמו את התוספת אך לא דיווחו על יעד התרומה:

אראל מרגלית
רויטל סוויד
מייקל אורן
מירב בן ארי
יואב בן צור