סנקציות חדשות נגד מטרידי מוקדי החירום

פרסום ראשון: ועדת החוקה בכנסת מקדמת יוזמת חקיקה שתילחם בתופעת ההטרדות במוקדי החירום של משטרת ישראל ושירותי הכיבוי. מטרידים שלא יחדלו ממעשיהם יסתכנו בניתוק קו הטלפון הנייד שברשותם. בקרוב יוחלט אם החוק החדש, שצפוי לעבור בקרוב גם בקריאה שנייה ושלישית, יחול גם על מד"א ואיחוד הצלה

בקרוב: סנקציות נגד מטרידי המוקדנים (חדשות 2)

אחרי שבשנה האחרונה התקבלו כשתי מיליון שיחות שהוגדרו כקריאות שווא במוקד 100 של המשטרה, חברי הכנסת מצאו דרך להתמודד עם הבעיה: ניתוק קווי הטלפון הניידים של המטרידים.

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת מאמצי הח"כים לשים סוף לתופעה, הם הציעו בתחילה להשית קנסות כבדים על המטרידים. הצעת החוק בנושא הועברה בקריאה ראשונה, אולם עכשיו, לקראת המשך החקיקה בקריאה השנייה והשלישית, הוחלט לבחור בסנקצייה אחרת - השבתת הטלפונים.

במסגרת התהליך שנקבע היום (שלישי) בוועדת החוקה של הכנסת, אנשים שיטרידו את עובדי מוקדי המשטרה וכיבוי האש יקבלו תחילה התרעה במסרון לקראת ניתוק קו הטלפון, ולאחר מכן גם התרעה קולית.

במקרים שבהם המטרידים לא יחדלו ממעשיהם, ינותקו קווי הטלפון הניידים שלהם למשך שבועיים, ולאחר מכן - לצמיתות. כמו כן, למטרידים תהיה אפשרות להגיע לשימוע, להגיב לטענות נגדם ובכך גם להביא לקיצור זמן הניתוק, שייבוצע על ידי רשתות הסלולר.

בהמשך תהליך החקיקה צפוי יו"ר ועדת החוקה בכנסת ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) להביא את יוזמת החוק לדיון נוסף. בין השאר צפויה להתקבל החלטה בדבר החלת החוק על מוקדי המשטרה וכיבוי האש, או גם על גופים נוספים כמו מד"א ואיחוד הצלה שסובלים אף הם מהתופעה.