עודה: אם החוק יעבור אשקול להתפטר

במהלך הדיון הסוער הורחק מהאולם ח"כ עבדאללה אבו מערוף, לאחר שהתפרע ואף עקר מקרופון שהותקן בסמוך למקומו. יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה: אם החוק יעבור את כל שלבי החקיקה - אשקול להתפטר מהכנסת

בתום דיון סוער אישרה היום (שני) וועדת החוקה, חוק ומשפט בכנסת את התיקון לחוק יסוד הכנסת בעניין השעייתם של חברי כנסת. במהלך הדיון הוצא ח"כ עבדאללה אבו מערוף (הרשימה המשותפת) מהאולם, לאחר שהתפרע ואף עקר מיקרופון שהונח מולו.

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

יוזמת החקיקה שבאה בעקבות ביקורם של חברי הכנסת מבל"ד בבית משפחות המחבלים במהלך החודש שעבר, אושרה בוועדה לקראת העברתה לקריאה ראשונה. זמן קצר לפני שהחוק אושר, מחה יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה על מהותו ואמר כי אם יעבור את כל שלבי החקיקה הוא ישקול אם להמשיך את פעילות בבית הנבחרים.

"למרות כל מסע הדה לגיטימציה נגדנו והעלאת אחוז החסימה, החלטנו להישאר חלק מהפוליטיקה בישראל - ולמרות זאת ממשיכים לרדוף אותנו", אמר עודה. "אולי זה יישאר פרלמנט על טהרת היהודים, אבל זה לא מאבק בין יהודים לערבים, זה מאבק לדמוקרטיה, של יהודים וערבים, שוחרי הדמוקרטיה מול המקרתיזם ומול הגזענות".

עודה: "נשקול את צעדינו" (מרים אלסטר, פלאש 90)

יו"ר הרשימה המשותפת מתח ביקורת על ההתייחסות המיוחדת לחברי בל"ד המהווים חלק מסיעתו, מה שלדבריו מהווה צעד מקדים לקראת הוצאתם אל מחוץ לחוק. "אחרי שהתנועה האסלאמית הצפונית הפכה לבלתי חוקית, עכשיו מתחילים לעשות דמוניזציה נגד בל"ד, כי אנחנו יודעים שבעוד כמה חודשים רוצים להוציא אותם מחוץ לחוק", אמר.

"אנחנו נבחרנו על ידי העם שלנו ולא על ידי הימין", הוסיף עודה. "אנחנו לא נבחרנו על ידי חברי הכנסת ואנחנו לא רוצים או מחפשים לרצות אותם. לכן, במידה ותחליטו להוציא את חברי בל"ד מהכנסת, אנחנו נשקול, ואני באופן אישי, להתפטר מהכנסת".