השר אלקין: "הרשות הפלסטינית תקרוס זו רק שאלה של מתי"

"הרשות הפלסטינית נולדה עם אבו מאזן והיא תתפרק עם לכתו", כך טען השר זאב אלקין בנאום שנשא בפורום בר אילן. לדבריו, ברגע שהמנהיג הפלסטיני יפנה את מקומו יחל קרב ירושה שיוביל לאנרכיה ומי שישלם את מחירה יהיו אזרחי ישראל. "גל הטרור הנוכחי הוא רק פרומו למה שיקרה ברגע שהרשות תקרוס"

"הרשות תקרוס, זו רק שאלה של מתי" (פלאש 90 יונתן סינדלר)

שר הקליטה וירושלים, זאב אלקין, נאם הבוקר (שני) בפורום בר אילן והזהיר מפני האיומים שלהערכתו יעלו ברגע שאבו מאזן ילך לעולמו. "בהיעדר הנהגתו תהיה אנרכיה ומי שישלם את המחיר הם אזרחי ישראל", טען השר. "קריסת הרשות בלעדיו זה רק שאלה של זמן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

להערכתו של חבר הקבינט אלקין ברגע שאבו מאזן יפנה את מקומו יחלו קרבות ירושה ולפירוקה של הרשות הפלסטינית. לדבריו גל הטרור הנוכחי "הוא רק פרומו" למה שצפוי ברגע ההתפרקות. "אנחנו חייבים להיערך לכך ביטחונית - כדאי שמדינת ישראל תפנים שהרכבת כבר יצאה מהתחנה".

"אין טעם להמשיך בהחייאה המלאכותית לרשות", אמר השר והפנה את הדברים כלפי ארה"ב ואירופה שמנסים לחזק את ההנהגה הפלסטינית. "הרשות הפלסטינית נולדה עם אבו מאזן, שיזם ודחף את אוסלו והרשות תיעלם עם אבו מאזן, לכשילך".

"הוא בנה את הרשות והיא תתפרק כשילך" (רויטרס)

שר הקליטה סיים את דבריו ומתח ביקורת על הסכם אוסלו ועל ההזנחה בטיפול בהסתה במערכת החינוך הפלסטינית שהתעצמה מאוד בשנים האחרונות. "עלינו לטפל בהסתה כמו עם אנטיביוטיקה ולא כמו עם אקמול", אמר השר. "עלינו לזהות את השחקנים החדשים שמניעים את ההסתה ולטפל בהם".