פרסום ראשון: זחאלקה ביקש להיכנס, ריבלין סירב

ח"כ זחאלקה הוזמן למפגש עם ראשי רשויות ערביות בבית הנשיא. כשביקש להיכנס לאירוע נענה בסירוב בעקבות פגישתו עם משפחות המחבלים. בית הנשיא: "לא נותרו כיסאות". זחאלקה: "ממליץ לשקול תקציב לכיסאות נוספים"

(מרים אלסטר / פלאש 90)

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין סירב היום (רביעי) לבקשתו של ח"כ זחאלקה להגיע לאירוע עם ראשי הרשויות הערביות, בעקבות פגישתו עם משפחות המחבלים לפני מספר שבועות. ראש סיעת בל"ד הוזמן למפגש יחד עם כל ראשי הסיעות מהרשימה המשותפת, איימן עודה, אחמד טיבי ומסעוד גנאיים, אך ההזמנה נשלחה בטרם נפגשו הח"כים מסיעת בל"ד עם המשפחות במזרח ירושלים. למרות הסירוב, הגיע זחאלקה למפגש מלווה בעוזריו, אך נמנעה כניסתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ח"כ ג'מאל זחאלקה לא אישר הגעתו כשהוזמן לפני כחודש וכשביקש היום, כשעתיים לפני האירוע, להגיע, סירבו בבית הנשיא לבקשתו על מנת שלא לפגוע ברגשות אזרחים בישראל.

גם יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה אישר את הגעתו ואף היה אמור לנאום המפגש, אך לאחר ששמע על בקשתו של זחאלקה ועל סירובו של הנשיא, החליט לבטל גם את הגעתו. גם הח"כים טיבי וגנאיים הודיעו על ביטול הגעתם מאותה הסיבה.

נפגשו עם משפחות מחבלים (הדס פרוש / פלאש 90)


בתגובה לסירוב להכניסו, ביקש ח"כ זחאלקה להבהיר כי הוזמן לפני מספר שבועות, אך הודיע כי לא יוכל להשתתף על רקע התניות של הריסות בתים וגזירות קשות אחרות. "במחשבה שניה לאחר התלבטות קשה בימים האחרונים, ולאחר שהתברר שלא נתקבלה החלטה על ההתניות, החלטתי כן להשתתף, והודעתי על כך לבית הנשיא, ונעניתי שהכיסאות באירוע כבר מלאים ואין מקום פנוי", אמר ח"כ זחאלקה. "לא ידעתי שחסר כיסאות בבית הנשיא ויש לשקול בכובד ראש תקציב נוסף לקניית כיסאות נוספים".

מוקדם יותר החודש בעיצומו של גל הטרור ברחבי הארץ, עוררו שלושה חברי כנסת מהרשימה המשותפת סערה לאחר שנפגשו עם בני משפחות מחבלים במזרח ירושלים. שלושת הח"כים, גאטס, זחאלקה וזועבי - שלושתם חברי בל"ד, אמרו כי את הפגישה יזמו בני המשפחות, שביקשו סיוע בהעברת גופות 10 מחבלים לחזקתם. במהלך הפגישה הבטיחו חברי הכנסת לבני המשפחות לסייע בהעברת הגופות.