הליכוד הדיח את אורן חזן מוועדות בכנסת

לאחר שבקואליציה האשימו את הח"כ בהפלת הצעת חוק בגלל שנעדר מההצבעה במליאה, החליטו בליכוד להעניש את חזן - שהודח מוועדת חוץ וביטחון ומוועדת הכנסת. יו"ר הסיעה והקואליציה צחי הנגבי: "מפגין זלזול ומכשיל את הממשלה"

סולק מהוועדות. חזן (יונתן סינדל, פלאש 90)

לאחר שאתמול שוב נפלה הצעת החוק של הקואליציה והאצבע המאשימה הופנתה לעבר ח"כ אורן חזן, שנעדר מההצבעה, החליטו היום (שלישי) בליכוד להדיח אותו מוועדת חוץ וביטחון ומוועדת הכנסת. הצעד יוצא הדופן מגיע מתוך סיעתו של חזן - מה שמבטל את אחד מטיעוניו העיקריים, שמתנכלים לו בשל היותו ימני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש נפלה בכנסת הצעת חוק של ח"כ ענת ברקו, למרות תמיכת הממשלה. בקואליציה האשימו את ח"כ חזן, שנעדר מההצבעה שהסתיימה בתוצאה 29-29, ויו"ר הקואליציה צחי הנגבי טען כי התקשר לחזן מספר פעמים אך זה לא ענה לו. הבוקר הגיב חזן להאשמות בחשבון הטוויטר שלו וטען: "טלפון אחד מצחי לא היה!".

חזן הוסיף: "רק להבין, מוניתי ליו"ר הקואליציה שכל צרותיה על הכתפיים שלי?". הח"כ, שבעבר הושעה מדיוני המליאה והסתכסך עם חלק מעמיתיו לליכוד, טען: "32 ח"כים לא במשכן - אורן אשם. כישלון בהצבעה - חזן אשם". 

אתמול דחתה מליאת הכנסת בקריאה ראשונה את הצעת החוק שנועדה להפוך את הממצאים והמסקנות של בית משפט צבאי לקבילים במשפט אזרחי. ההצעה זכתה לתמיכת הקואליציה, אך תוצאת התיקו לא זכתה לרוב הדרוש - וכעת לא תוכל הקואליציה להגיש את אותה הצעה בחצי השנה הקרובה.

"מזה זמן מה נעדר ח"כ חזן מהצבעות רבות במליאה", כתב הנגבי במכתב ששלח לחברי סיעת הליכוד בו הסביר את ההחלטה להדיחו. "היעדרותו ללא קיזוז, ללא הצדקה, תוך התעלמות מניסיונות לוודא הגעתו הפילה את הצעת החוק החשובה של ענת ברקו חברתנו". לאחר מכן הסביר הנגבי כי לא נשארה לו ברירה אלא להדיח את חזן מהוועדות ולמנות במקומו את ח"כ אמיר אוחנה.

"יו"ר הקואליציה מוציא את תסכולו האישי"

בתגובה להחלטה נמסר הערב מלשכתו של ח"כ חזן כי "מאחר שוועדת חוץ וביטחון לא מתפקדת, דיונים לא מתקיימים והגורמים הרלוונטים לא מופיעים בפנייה ובפועל אין לה שום השפעה, ח"כ חזן רק יכול להודות לח"כ הנגבי שפינה את זמנו לוועדות חשובות שמתפקדות ועובדות בהן הוא חבר, כמו וועדת הכספים והוועדה לביקורת המדינה".

"דווקא בימים אלה שבעלי תפקידים שכשלו מפילים את האחריות לכישלונם על אחרים, חשוב מאד לגלות אחריות ובגרות ולשמור על אחדות הליכוד והתנועה ולא לתת למחלוקות קטנות של אגו אישי לפגוע בליכוד", נמסר בתגובה.

בלשכת חזן הבהירו כי "יחד עם זאת, עצוב שיו"ר הקואליציה צחי הנגבי אינו לוקח אחריות על כישלונו בהצבעה ומוציא את תסכולו האישי, על כך שלא מונה לשר מחד ומאידך נכשל בתפקיד יו"ר הקואליציה, על סגן יו"ר הכנסת באמצעות הסטת האש מכישלונותיו לכיוון שלו. במשחק הזה סגן יו"ר הכנסת אורן חזן לא מתכון לשחק".

בהכנת הידיעה השתתפה דפנה ליאל