חברת הכנסת ציפי לבני על דברי הרמטכ"ל: "תורם למעמדנו בעולם יותר מהפוליטיקאים שתוקפים אותו"

הסערה סביב דבריו של רא"ל איזנקוט מסרבת לגווע. חברת הכנסת ציפי לבני נעמדה לימינו כשאמרה כי הוא "רמטכ"ל שצריך להצדיע לו כי הוא נותן בעיצומו של גל טרור אמירה ערכית על טוהר הנשק, ובכל זאת באים פוליטיקאים ותוקפים אותו שהוא מזיק ליחסי החוץ של ישראל"

"איזנקוט תורם למעמד ישראל בעולם" (רויטרס)

חברת הכנסת ציפי לבני נעמדת לצידו של הרמטכ"ל גדי איזנקוט: בתגובה לדבריו של השר לביטחון פנים גלעד ארדן שתקף את אמירתו של איזנקוט, אמרה היום (שישי) לבני כי איזנקוט הוא "רמטכ"ל שצריך להצדיע לו כי הוא נותן בעיצומו של גל טרור אמירה ערכית על טוהר הנשק, ובכל זאת באים פוליטיקאים ותוקפים אותו שהוא מזיק ליחסי חוץ של ישראל".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"מי תורם יותר למעמדה של ישראל בחו"ל? רמטכ"ל שמייצג את צה"ל כצבא מוסרי ושקול - או פוליטיקאים שמיצגים סיפוח וקיפוח?", תהתה לבני. באשר לאפשרות של קריסת הרשות הפלסטינית אמרה לבני כי "קריסת הרשות זאת בשורה רעה לישראל. מישהו באמת רוצה שנטל חינוך ובריאות של עוד 2.5 מיליון פלסטינים יפול עלינו? כדאי שהקבינט ייפעל למנוע את קריסת הרשות". 

בפוסט שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו, התייחס השר ארדן לדבריו של ראש המטה הכללי בכנס בפני תלמידים שנערך השבוע, בו אמר כי "לא היה רוצה לראות חייל צה"ל מרוקן מחסנית על כל נערה בת 13 שאוחזת מספריים". "דבר אחד היה חסר לי בסערה שעוררו דברי הרמטכ"ל על כך שחייל לא צריך לרוקן מחסנית על נערה בת 13 עם מספריים", כתב ארדן. "איש לא ציין שזה מעולם לא קרה".

"השוטר שפעל מול המחבלות פעל כנדרש". ארדן (פלאש 90)


"בשום דיון תקשורתי של בעד ונגד לא טרחו להזכיר שבני 14 אמנם באים לרצוח, לא רק עם מספריים, אבל מעולם לא רוקנו עליהם מחסניות ובחלק לא קטן מהמקרים הם רצחו ונלכדו בחיים, ואף יצאו ללא פגע", הוסיף השר.

"בפיגוע ברחוב יפו שבו מחבלות בנות 14 ו-16 הגיעו לדקור ולרצוח אזרחים בלב ירושלים עם מספריים, השוטר שנטרל את המחבלות פעל כנדרש כשהוא חשוף מולן ללא כל מתרס או משהו שיפריד ביניהם", הדגיש ארדן.

"עושים לישראלים עוול, זה נראה כמו מסע שיימינג"

"אני לא רוצה להעביר ביקורת על דברי הרמטכ״ל משום שלא נכחתי בהרצאתו ואיני מכיר את ההקשר המדויק שלהם", הבהיר, "אבל חשוב לי לומר דבר מה על מה שנהיה מההתבטאות הזו, ובכלל על מה שנראה לעיתים כמסע שיימינג שעורכים חלקים בתקשורת לישראלים, על לא עוול בכפם. איזה עוול עושים לישראלים בסוג הדיון הזה, שטבול בהלקאה עצמית".

דבריו עוררו סערה. הרמטכ"ל איזנקוט (פלאש 90)


"אזרחי ישראל מגלים בחודשים האחרונים בגרות יוצאת דופן. במקום לפאר ולרומם את הגבורה הישראלית הזו, גבורה שיש בה איפוק ועוז, במקום לדון בהסתה הבלתי נתפסת שגורמת לפלסטינים להוציא מקרבם כמויות של נערים שמוכנים לשחוט נערות, נשים בהריון ועוברי אורח מזדמנים בסכין, אנו מתבוססים בדיון חסר פשר על נושא שכלל לא שנוי במחלוקת", אמר השר.

"עם ישראל מבין בדיוק עם מי יש לנו עסק. הוא גאה בלוחמיו ובאזרחים שמגינים עליו בחירוף נפש - ונחוש לנצח. אני גאה בלוחמי מג״ב שגם היום סיכלו פיגוע בשער שכם", סיכם.