ארדן: "לא חושב לעזוב את הליכוד, מתמקד באתגרי משרדי"

אמנון אברמוביץ' ועמית סגל ערכו ביקור בלשכתו של השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, ושאלו אותו האם הוא לא חושש מעתידו עקב ה"קללה" הרובצת על מי שממלא את התפקיד ונבחר למקום הראשון בפריימריז בליכוד. וגם: מה טיב היחסים בינו לבין המפכ"ל שמינה, רוני אלשיך?

התאכזב מהתפקיד שקיבל אבל נחוש למלא אותו, לא מתכוון לעזוב את ביתו הפוליטי: תשעה חודשים מאז הורכבה הממשלה ומינויו המאוחר של גלעד ארדן לשר לביטחון הפנים ובשיאה של מציאות ביטחונית מתעתעת, אמנון אברמוביץ' ועמית סגל פגשו את השר ארדן לריאיון בלשכתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון הבהיר ארדן כי בניגוד ל"קללה" הרווחת על מי שנבחר למקום הראשון בליכוד לפיה גורלו לעזוב את המפלגה בדומה לגדעון סער ולמשה כחלון, אין לו כוונה לעשות זאת: "אני לא חושב על עזיבה למרות שהתאכזבתי מהשיבוץ של בממשלה. אני משתדל לא להסתכל אחורה, אלא קדימה - ולראות איך אני יכול להשפיע".

השר ארדן לא מכחיש שרצה להתמנות לשר החוץ - אך כשהבין שזה לא אפשרי, הוא סבור כי עליו לעשות כבכל יכולתו על מנת למלא את תפקידו נאמנה: "רציתי את משרד החוץ אבל לא נכון שאעזוב ממשרד אחד לאחר. המשימה הלא פחות חשובה, ואולי יותר מיחסי החוץ, במיוחד לאחר פרוץ גל הטרור, היא לחזק את המשטרה".

על יחסיו עם המפכ"ל החדש שמינה, רנ"צ רוני אלשיך, אמר ארדן כי הם "מצוינים" וכי המפכ"ל שמינה היה "הבחירה הטובה ביותר שיכול היה לעשות". למרות זאת, ארדן סבור עדיין כי המינוי המקורי לתפקיד המפכ"ל, של תא"ל גל הירש, הוא עדיין ראוי: "אני חושב גם היום שהוא היה מתאים לתפקיד הזה".