בנט: "נבחרי הימין מפחדים למשול"

המתיחות בקואליציה נחשפת שוב: שר החינוך נפתלי בנט תקף את חבריו ומתח ביקורת על נתניהו מבלי להגיד את שמו. "מי שנבחר תחת הסיסמה שלא תקום מדינה פלסטינית ומדבר אחר כך על שתי מדינות, לא ממלא את המדיניות שלו", טען, "מי שרוצה למשול - מושל". בלשכת נתניהו השיבו אש: "שהשרים יפסיקו לקושש קולות"

שוב: עימות בין בנט לנתניהו (פלאש 90 - אוליבייר פיטוסי, יהונתן סינדל)

מדיניות הממשלה שוב תחת מתקפה - מצדו של השר היושב סביב שולחן הממשלה: שר החינוך נפתלי בנט תקף לאחרונה את "הקיבעון המחשבתי" של הקבינט, מבלי לנקוב ישירות בשמם של נתניהו ויעלון. דבריו עוררו אז זעם וגינוי, אך היום (שני) הביקורת שלו הייתה חריפה עוד יותר: בכנס ירושלים ה-13 של 'קבוצת בשבע' אמר בנט כי "הנהגה נבחרה להנהיג! הטענה שלי היא קודם כל כלפינו. לפני מערכת המשפט ולפני כל שאר הבעיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהמשך נאומו אמר בנט, בהתייחסות מרומזת לנתניהו, כי "מי שנבחר תחת הסיסמה שלא תקום מדינה פלסטינית ומדבר אחר כך על שתי מדינות, הוא לא פועל בהתאם לערכים שלו שעל שמם הוא נבחר. הוא לא ממלא את המדיניות שלו. הוא לא מושל".

"מנהיגי הימין נבחרים ופוחדים למשול. מעבירים את הכל ליועצים המשפטיים. אני אומר לכם מניסיון של ארבעה משרדים, מי שרוצה למשול – מושל!", הוסיף. בהמשך דבריו הוא תקף את הביקורת סביב ספר האזרחות, בעקבות הציטוטים שנחשפו לראשונה בחדשות 2: "מזה חודש מתנהל מגה קמפיין סביב ספר האזרחות. כל האבק סביב מסתיר סיפור אחד פשוט. האם אנחנו מדינה יהודית ודמוקרטית או רק דמוקרטית".

"הספר הוא בעד עם ישראל"

בנט ציין כי "מדינת ישראל התחילה לפני שלושת אלפים ושמונה מאות שנה, לא בהחלטת החלוקה. הספר הזה מספר את סיפור זכותנו על הארץ. זה לא ספר ימני או שמאלני. חמש שנים הספר הזה שוכב ואף אחד לא אזר אומץ להוציא אותו. אני מודיע לכם מכאן שהספר הזה הוא בעד עם ישראל, בעד מדינת ישראל. אני מייחל ליום שבו התקשורת תגיד 'חיילינו', 'כוחותינו', כי זה שלנו. אני יכול לומר לכם שבמערכת החינוך זה כבר קורה".

הערב פורסם לראשונה במהדורה המרכזית כי באחד הדיונים שנערכו בשבועות האחרונים בקבינט, הציע בנט לבצע פעולה יזומה נגד מנהרות הטרור של חמאס שנחפרות לעבר ישראל ולא לחכות לתוצאות חמורות. ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון משה (בוגי) יעלון התנגדו למהלך - בצעד שעלול לגרום לקרעים נוספים בממשלה.

בלשכת בנט סירבו להתייחס לדיווח. בלשכת ראש הממשלה הגיבו בחריפות: "אנחנו לא מתייחסים לדיוני קבינט בכלל ותכניות מבצעיות של צה"ל בפרט. כדאי שכל השרים יגלו אחריות ולא ינסו לקושש קולות בתדרוכים פוליטיים שטחיים, שאינם משקפים את הדיונים המעמיקים והאחראיים בקבינט".