נתניהו ליועמ"ש : "לבחון צעדים נגד הח"כים שנפגשו עם משפחות מחבלים"

מיד עם צאת השבת נועד ראש הממשלה עם היועץ מנדלבליט וביקש ממנו לבחון אילו צעדים משפטיים ניתן לנקוט נגד זחאלקה, זועבי וגטאס שנפגשו השבוע עם משפחות מחבלים במזרח ירושלים. הוא שב והצהיר על כוונתו להגיש נגד השלושה תלונה לוועדת העתיקה

"לבחון צעדים נגד הח"כים" (דויד וקנין / פלאש 90)

עם צאת השבת שוחח הערב ראש הממשלה נתניהו עם היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט וביקש ממנו לבחון אילו צעדים משפטיים ניתן לנקוט נגד שלושת חברי הכנסת שנפגשו השבוע עם משפחות מחבלים במזרח ירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יחד עם יו"ר הכנסת אגיש נגדם קובלנה אישית לוועדת האתיקה של הכנסת", כתב נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו. "חברי כנסת שהולכים לנחם משפחות של מחבלים רוצחי ישראלים, אינם ראויים לכהן בכנסת ישראל".

גם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד התייחס היום לפגישה בין חברי הכנסת לבין משפחות המחבלים. באירוע שבתרבות בתל אביב אמר כי גם בכוונתו לקרוא ליועמ"ש לפתוח בבדיקה נגד שלושת חברי בל"ד. "אם ח"כ עובר על החוק, מסית ומביע תמיכה בטרור - עליו לתת את הדין על כך", אמר.

אתמול התייצב ח"כ זחאלקה לריאיון ב"אולפן שישי" והתייחס לפגישה, שזכתה לגינויים נרחבים מימין ומשמאל. "התכוונו לפתור בעיה של משפחה שרוצה את גופות ילדיהן, בהתאם לדת האיסלאם". הוא ציין כי המפגש לא נועד להביע תמיכה במעשים, אך סירב לגנות את מעשיהם ואמר: "כולם קורבנות של הטרור".

"עמדנו דקת דומייה כמנהגם של הפלסטינים, כך מתחילה כל ישיבה בגדה המערבית לזכרם של כלל החללים", אמר. "אין דקת דומייה לאנשים ספציפיים". זחאלקה שב והדגיש כי הרשימה המשותפת אינה מעודדת טרור: "אנחנו מתנגדים לפגיעה בחפים מפשע. הרשימה המשותפת אמרה זאת כמה פעמים".