הח"כים הערבים: "לא נכנע להסתה של נתניהו"

חברי הכנסת שנפגשו עם משפחות מחבלים דוחים את הביקורת ומבטיחים להמשיך לפעול להחזרת הגופות בהן מחזיקה ישראל. "אנו מגינים על הכבוד הלאומי והאנושי", הבהירה זועבי. ח"כ גטאס פרסם את הודעת מפלגת בל"ד: "נתניהו ומקהלתו איבדו את הצפון, אי מסירת הגופות - פעולה נקמנית"

"מגינים על הכבוד הלאומי", הח"כים מבל"ד (הדס פרוש / פלאש 90)

הסערה הגדולה שעוררו לאחר שנפגשו עם משפחות מחבלים שרצחו ישראלים והקריאות במערכת הפוליטית להענישם, לא מזיזות את חברי הכנסת הערבים מעמדתם. בפוסט בפייסבוק הבהירה חנין זועבי כי ימשיכו לפעול להחזרת גופות המחבלים: "אנחנו מגינים על הכבוד הלאומי והאנושי, זאת זכותנו וחובתנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ח"כ זועבי כתבה כי "הפשע האמיתי הוא בהחזקת הגופות, חובתנו לעשות את מיטב המאמצים לשחרר את הגופות".

חברה למפלגת הרשימה המשותפת ח"כ באסל גאטס, שהיה גם הוא במפגש עם משפחות המחבלים, פרסם בפייסבוק הודעה שהוציאה מפלגת בל"ד - אליה משתייכים הוא, זועבי וח"כ ג'מאל זחאלקה: "כשחצוצרות הפאשיזם מסיתות נגדנו זה אומר שאנחנו מגינים על ערכים אנושיים. אנחנו מגנים את ההסתה נגד חברי המפלגה על רקע ביצוע חובתם לעזור למשפחות להחזיר את הגופות של בניהן בהן מחזיקים השלטונות הישראלים בניגוד לחוקים ולערכים בינלאומיים".

יתלונן באופן אישי לוועדה, נתניהו (קובי גדעון / לע"מ)

"אי מסירת הגופות היא פעולה נקמנית"

ברשימה המשותפת הגיבו גם להחלטת ראש הממשלה נתניהו להגיש באופן תקדימי תלונה אישית נגד שלושת חברי הכנסת לוועדת האתיקה ואמרו: "נתניהו ומקהלתו איבדו את הצפון בקריאתם להרחיק את הח"כים מהכנסת". בבל"ד האשימו כי "אי מסירת הגופות היא פעולה נקמנית ופגיעה ברגשות המשפחות מבחינה דתית ואנושית. לא נכנע להסתה של נתניהו, ליברמן ובנט ונדבוק בעמדתנו".

אמש שוחחו ראש הממשלה נתניהו ויושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין בעקבות הפגישה שקיימו שלושה חברי הכנסת עם משפחות המחבלים והחליטו באופן תקדימי להגיש תלונה אישית וחריפה נגד השלושה לוועדת האתיקה של הכנסת. קודם לכן אמר נתניהו כי השלושה "אינם ראויים לכהן בכנסת ישראל".

מדובר בפעם הראשונה שבה ראש הממשלה ויו"ר הכנסת מגישים קובלנות אישיות לוועדת האתיקה. בתום הפגישה אמר אדלשטיין כי לטעמו מהווה הפגישה הסתה ועידוד לרצח. "לא יעלה על הדעת שבזמן שאזרחים תמימים נטבחים ברחובות ישראל, חברי כנסת הולכים לנחם ובחוצפה שאין כדוגמתה אף מעיזים להביא לפתחה של הממשלה בקשות של משפחות הרוצחים", אמר.