החבילה לא הגיעה בזמן? הדואר ישלם קנס

על פי הצעת החוק עליה חתומים חברי אופוזיציה וקואליציה רבים, שירותי הדואר יחוייבו בתשלום קנס במקרה של עיכוב במסירה, ולא רק במקרה של איבוד חבילה. "כיום אין סנקציות ברורות בנושא", אמר יוזם החוק איתן ברושי מהמחנה הציוני

(חדשות 2)

מאוחדים נגד שירותי הדואר: 31 חברי כנסת, בהם חברי קואליציה ואופוזיציה גם יחד, בראשות חבר הכנסת איתן ברושי מהמחנה הציוני, הגישו בימים האחרונים הצעת חוק - שנחשפת לראשונה בחדשות 2 Online על מנת לצמצם את תופעת האיחור במשלוח חבילות. ההצעה קוראת לקבוע הטלת סנקציות במקרה של עיכוב משלוח חבילות דואר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החוק הקיים, סנקציות מוטלות רק במקרה של אבדן חבילה ולא במקרה של עיכוב במסירתה. לכן, הסבירו הח"כים בהצעה, למרות שיש הגבלה של שבעה ימי עבודה מקסימליים למשלוח, פעמים רבות לא עומדים שירותי הדואר בזמן שהוקצב.

על פי ההצעה, במקרה בו שירותי הדואר יתעכבו במסירה ביותר משבעה ימי עבודה, יוטל עליהם קנס שגובהו יהיה פי ארבעה מגובה התשלום עבור המשלוח. בנוסף לכך, ללקוח תהיה אפשרות להתלונן למשרד התקשורת במידה והוא מתנגד לתשובה בנוגע לתלונתו.

ברושי (אלון גלבוע)

"בהמשך לפניות רבות שהגיעו ללשכתי בנושא וגם מכיוון שלא פעם נתקלתי בעיכובים בקבלת הדואר ובשירות קלוקל במיוחד בפריפריה, הגשתי את הצעת החוק שבאה לעשות סדר בשירותי הדואר", אמר יוזם החוק ברושי. "יש צורך דחוף באסדרה כוללת, תוך קבלת הדואר בזמן סביר מצד שירותי הדואר. כיום אין סנקציות ברורות בנושא ולכן יש להכיל מנגנון מסודר בו התושבים יכולים להגיש תלונות באופן מקוון ולקבל מענה תוך זמן סביר".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv

הצטרפו לדף הפייסבוק של עזרי עמרם