השר דרעי: "רה"מ לקח קרדיט על יוזמות שלי"

חיכוך מפתיע בכנסת בין ראש הממשלה נתניהו והשר דרעי, שטוען כי רה"מ אינו נותן לו קרדיטים על יוזמות שהוא קידם. דרעי עזב בזעם את הכנסת לאחר שרה"מ הציג בטוויטר את רפורמת המחירים בתחבורה הציבורית, מבלי להזכיר את שמו

הקרב על הקרדיט (מרים אלסטר- פלאש 90)

שר הפנים אריה דרעי עזב היום (שני) את הכנסת בזעם, בעקבות חיכוך בינו לבין ראש הממשלה נתניהו, על קרדיטים שלטענת דרעי, אינם ניתנים לו. מהודעה לעיתונות בה לוקח רה"מ קרדיט על הורדת מחירי התחבורה הציבורית הושמט שמו של יוזם ההחלטה, השר דרעי, שטוען כי לא מדובר בפעם הראשונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש הממשלה נתניהו צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "הורדנו אצת מחירי הנסיעה באוטובוסים וברכבת בשיעור של כ- 14%. זה עוד צעד חשוב בשורה של צעדים שאנו נוקטים במטרה להוריד את יוקר המחייה". השר דרעי כלל לא הוזכר, למרות היותו יוזם הרעיון עוד כשהיה שר הכלכלה.

לטענתו של דרעי, מצטרף המקרה לקרדיט נוסף שלקחו נתניהו וכחלון על יוזמה לחייב את כל משרדי הממשלה לשלם בשוטף פלוס 30, יוזמה שגם עליה עבד דרעי במשרד הכלכלה. הנושא עלה היום בישיבת סיעת ש"ס כשחברי הסיעה הטיחו בפני דרעי כי הציבור כלל אינו יודע כי מדובר ביוזמות שלו.

התקרית הובילה את דרעי לעזוב את הכנסת בזעם ולא הציג שתי הצעות חוק שהיה אמור להציג מטעם הממשלה, חוק המסתננים וההצעה להוזלת מחירי המים. בסביבת נתניהו ביקשו להרגיע את הרוחות ואמרו כי לא מדובר במשהו מכוון מאחר ורה"מ לרוב משבח את דרעי, וכי מדובר רק בסקירת הישגי הממשלה.