מנכ"ל "אם תרצו" השעה את עצמו

בעקבות סערת קמפיין ה"שתולים בתרבות": מתן פלג הודיע כי הוא עוזב את תפקידו באופן זמני. "זו הייתה טעות שצריך לקחת עליה אחריות מלאה", אמר. "ההשעיה היא רגע של חשבון נפש ובדיקה עצמית"

יומיים לאחר שמנכ"ל תנועת אם תרצו התנצל על קמפיין "השתולים", במסגרתו פורסמו שמותיהם של אמנים שתומכים בארגוני שמאל - מתן פלג משעה את עצמו. בריאיון לתכנית "הערב" של רשת עם שרון כידון ושי גולדן הסביר פלג: "זאת הייתה טעות שצריך לקחת עליה אחריות מלאה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הודעתי לוועד המנהל שאני כרגע משעה את עצמי מהנהגת התנועה", הוסיף פלג. "ההשעיה הזאת היא רגע של חשבון נפש, בדיקה עצמית, התייעלות והשתכללות לקראת ההמשך".

פוסט "שתולים בתרבות" שפרסם הארגון בעמוד הפייסבוק שלו עורר סערה ובעיקר גינויים - מימין ומשמאל. שר החינוך בנט אמר כי מדובר בקמפיין "מביך, מיותר ומבזה", ח"כ בני בגין (ליכוד) אמר כי "סימון בוגדים כביכול הוא סממן פאשיסטי" וח"כ דב חנין (הרשימה המשותפת) קרא ליועמ"ש לפתוח בחקירה פלילית.

הכרזה שעוררה סערה

גם ראש הממשלה ושר הביטחון יצאו נגד הקמפיין. "אני מתנגד לשימוש במילה 'בוגד' כלפי כל מי שמסכים עמי", אמר נתניהו. "האופן בו מוצגים אנשים בעלי דעה שונה כ'בוגדים' מגונה ומסוכן בעיניי", הוסיף השר יעלון.

"הפוסט שגוי"

יומיים אחרי שהפוסט המדובר פורסם בפייסבוק, תנועת הימין אם תרצו החליטה להתנצל. "חברים יקרים - טעינו", ציין פלג בעמוד הפייסבוק של התנועה. "העלנו פוסט שגוי בנושא מאוד חשוב ומהותי, דווקא מתוך כך היינו צריכים להקפיד על כך יותר".

פלג המשיך וטען כי לא היה "קמפיין", ולא היו אמירות על "בוגדים". "הדביקו לנו את זה בתקשורת, מעולם לא אמרנו את זה", הדגיש. "אנחנו לוקחים אחריות מלאה ומבטיחים להמשיך לעבוד למען עם ישראל. רק מי שלא עושה - לא טועה".

בתנועה המשיכו והדגישו כי הם גאים ב"קמפיין השתולים" וימשיכו בו. לטענתם ההתנצלות נוגעת רק לפוסט הנוגע באמנים שהוצגו כ"שתולים בתרבות". "הקמפיין שלנו חשף את מי שפוגע בחיילי צה"ל מתוך החברה הישראלית ובמימון זר", הוסיפו ב"אם תרצו".