שר הכלכלה "החדש": בנימין נתניהו

למרות שחברי כנסת רבים בליכוד קיוו להתמנות לתפקיד ממנו התפטר אריה דרעי, ראש הממשלה צפוי לשמור לעצמו את התיק. טרם התברר כיצד הצעד ישפיע על סבב התיקים הצפוי בליכוד

נתניהו בישיבת ממשלה, ארכיון (רויטרס)

תיק נוסף לראש הממשלה: בנימין נתניהו משמש בימים כתיקונם גם כשר התקשורת, שר החוץ והשר לשיתוף פעולה אזורי. לאחרונה הוא קיבל לידיו גם את משרד הכלכלה, ממנו התפטר דרעי, והעביר באמצעות סמכויות המשרד את מתווה הגז השינוי במחלוקת. כעת מתברר כי נתניהו לא מתכוון לחלק את התיק לאף אחד מבכירי הליכוד - אלא לשמור אותו לעצמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחר (שני) צפוי נתניהו למנות את עצמו לתפקיד שר הכלכלה במינוי קבוע, לאחר שלושה חודשים כממלא מקום - צעד הדורש גם את אישור הכנסת. ברשימת הליכוד ישנם מספר מאוכזבים שתכננו לקבל את התיק כקידום - בהם השרים שטייניץ, רגב ולוין - שכעת נשארו מאוכזבים. טרם התברר גם כיצד ישפיע הצעד על הבטחת נתניהו למנות את חברי הכנסת צחי הנגבי ובני בגין לשרים.

על פי ההערכות, נתניהו ממתין להכרעת בג"ץ בעוד שבוע בעתירה נגד מינוי דרעי למשרד הפנים, ורק לאחר מכן יקבע לגבי חלוקת התיקים. לאחרונה התעוררה התנגדות מפי מפלגות אחרות בקואליציה, שטענו כי נתניהו אינו יכול למנות שני שרים מהליכוד מכיוון שהדבר עומד בניגוד להסכמים הקואליציוניים ולחלוקת השרים.

בישיבת הממשלה הבוקר דיבר נתניהו על כהונתו במשרד, אותה הגדיר כזמנית: כשהתייחס לקיצור זמן התשלומים לעצמאים (שוטף פלוס), אמר נתניהו כי "הדבר הזה נפרם בהדרגה ולכן שר הכלכלה אריה דרעי בא ביוזמה מבורכת לחזור לצמצם את הפער הזה ולהדגיש את המנהיגות הממשלתית המתחייבת במתן דוגמה. אני מודה לך על המאמץ הזה, אני שר הכלכלה היום, לזמן עדיין מסוים, ולכן אני מאמץ בהתלהבות את הנושא".