איימן עודה: "הרצוג לא רלוונטי, עליו להתפטר"

ממשיך לספוג אש ממחנה השמאל: יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה תקף בחריפות את הרצוג, לאחר שזה טען כי פתרון שתי המדינות אינו רלוונטי כרגע. "בוז'י לא ראוי להיות יו"ר האופוזיציה", אמר עודה באירוע שבתרבות בחולון, "הוא צל חיוור של נתניהו". במחנה הציוני הגיבו: "עודה מצטרף בדבריו לנתניהו ובנט"

"הרצוג לא רלוונטי, עליו להתפטר" (מרים אלסטר, פלאש 90 / רויטרס)

יושב ראש האופוזיציה ומפלגת המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג ממשיך לספוג אש במחנה השמאל, לאחר שבשבוע שעבר אמר לנשיא צרפת כי פתרון שתי המדינות אינו רלוונטי כעת. "אם הוא חושב שפתרון שתי המדינות לא רלוונטי אז הוא לא רלוונטי ועליו להתפטר מיד", אמר היום (שבת) יושב ראש הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בוז'י לא ראוי להיות יושב ראש האופוזיציה כי המהות של התפקיד הזה היא להציע אלטרנטיבה לשלטון", אמר עודה במהלך אירוע שבתרבות שנערך בחולון. "במקום להציע אלטרנטיבה הוא רק מחזק ומגדיל את הייאוש והייאוש הוא הרי הקלף הכי חזק של נתניהו. בוז'י הוא צל חיוור של נתניהו ואנשים תמיד יעדיפו את המקור", המשיך עודה לתקוף. "בפועל הוא הפך למי שהכי מחזק את שלטונו של נתניהו".

במחנה הציוני הגיבו בביטול לביקורת. "איימן עודה מצטרף בדבריו לבנט ונתניהו", נמסר מהמפלגה. "ככה נשמעים דבריו של עודה כשהוא שולל את תכנית ההפרדה של הרצוג שבאה למנוע את הסכנה הגדולה הזו. כנראה מתאים לו שביבי יישאר בשלטון כי זה מקדם את מטרותיו".

למרות תגובת המפלגה, חברת הכנסת שלי יחימוביץ' שבה ומתחה ביקורת חריפה על הרצוג. "גם נתניהו לא היה מעז לומר דבר כל כך קיצוני", אמרה באירוע שבתרבות שנערך בכפר סבא. "ברור לכל כי דבריו היו שגיאה, אני חושבת שזו הייתה שליפה מהמותן". היא אף הוסיפה שישנה סבירות גבוהה שתתמודד שוב לראשות המפלגה.

"הרצוג פוזל לימין"

בריאיון שהעניק אמש לאולפן שישי התייחס הרצוג לביקורת הנרחבת עליו במחנה השמאל והמשיך לדבוק בעמדתו. "אני אומר למחנה שלי: 'חבר'ה, אתם רוצים למות צודקים או להרחיב את הגוש ולהתכתב עם המציאות?'".

בתחילת השבוע מתחה יחימוביץ' ביקורת נוקבת על דבריו של הרצוג. "דבריו של הרצוג לנשיא הולנד הם שגויים, יש בהם משום פזילה לימין והם עומדים בסתירה לערכי תנועת העבודה", אמרה. "מול קואליציה שנגררת בשערותיה בידי סמוטריץ' וחזן, חובה על העבודה להציב חלופה של הידברות מדינית ולא לוותר עליה בטענה הימנית השגורה שאין עם מי לדבר".

למחרת עלו הטונים בתוך המפלגה עוד יותר, לאחר מזכ"ל המפלגה ח"כ חיליק בר אמר בשיחה סגורה שקיים עם פעיל המפלגה: "הרצוג רוצה להיות חיקוי עלוב של נתניהו? על מה הוא חשב לעזאזל". בהקלטה של השיחה נשמע בר מוסיף: "אמירתו מיותרת, מסוכנת והזויה. הוא לא מפנים שהוא מנהיג של מחנה גדול. הוא מחכה שלפיד יחסל אותנו?".

"פזילה לימין". יחימוביץ' (מרים אלסטר, פלאש 90)

הרצוג עצמו דחה על הסף את הדברים. "מה את חושבת", פנה הרצוג ליחימוביץ' בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו, "שאם מחר תגידי לפלסטינים 'היי, זאת שלי, בואו נעשה שלום', הם יקפצו וילחצו את ידך בחום? הרי את בעצמך לא מאמינה בזה, הכל דיבורים".

הרצוג אף התייחס בביטול לטענה שלפיה התבטאויותיו אינן תואמות לערכי המפלגה. "אנחנו המפלגה של בן גוריון ורבין, שתמיד הייתה מרכזית. לא ימין קיצוני ולא שמאל קיצוני", אמר. "אני לא אתן לאף אחד לגרור את המפלגה לאחד הקצוות האלה. אנחנו לא ימין קיצוני ואנחנו לא מרצ".